Zavřít reklamu

Národní park Yosemite se tento rok těšil v Americe velkému obdivu a především zájmu turistů. Apple se mu totiž postaral o nádhernou propagaci, na kterou nemusel park vynaložit ani korunu.

Jak je patrné z obrázku zachycující četnost vyhledání na Googlu, první vlna zvýšeného zájmu o park Yosemite byla zaznamenána v červnu roku 2014, kdy byl OS X Yosemite oficiálně oznámen. Přímo raketový nárůst je pak patrný v říjnu 2014, kdy byl OS X Yosemite oficiálně puštěn mezi veřejnost.

Co když se ale jednalo o hledání informací o možnosti instalace nového systému, a ne přímo o park? Na to nám dává odpověď server Hotels.com. Z dat rezervačního systému tohoto serveru vyplývá, že uvedení nového systému OS X mělo přímý dopad na zájem o park Yosemite, což dokazuje fakt, že si lidé v této oblasti začali zařizovat vyšší počet rezervací. Týden před vypuštěním nového OS X zaregistroval server Hotels.com nárůst o celých 21 %.

To, že se určitě jedná o oblast pro lidi zajímavou, tehdy potvrdila i čísla encyklopedie Wikipedia. Den po vypuštění nového OS X zaznamenala masivní nárůst v hledanosti tohoto parku. Jak je patrné z dalšího grafu, četnost vyhledání informací o národním parku Yosemite nyní již delší dobu opět klesá.

Je těžké říci, zda-li park vděčí za svůj obří nárůst návštěvnosti jen Applu, nicméně nedá se mu upřít jistý podíl.

Nově plánovaná verze OS X, které je nástupcem verze Yosemite, se jmenuje El Capitan, což je název jedné ze skalních stěn v Yosemitském národním parku. Možná se tedy bude letos opakovat stejný scénář jako před rokem a zvláštního zájmu turistů se dočká právě tato stěna. Počkejme si na oficiální uvedení OS X El Capitam a uvidíme.

Zdroj: washingtonpost
.