Zavřít reklamu
iWant

Pokud si zničíte nový iMac Pro, můžete mít problém – Apple je nemůže opravit

iWant

Pokud se zajímáte o dění kolem počítačů a techniky obecně, pravděpodobně jste na YouTube narazili na kanál s názvem LinusTechTips. Jedná se o jeden z těch starších YouTube kanálů, který vznikl daleko před boomem, jež nastal před několika lety. Včera se na tomto kanále objevilo video, které nevzbuzuje mezi majiteli nových iMaců Pro příliš důvěry. Jak se totiž ukázalo, Apple není schopný novinku opravit.

Zatím nejsou známy veškeré informace o celém případu, situace se však má následovně. Linus (v tomto případě zakladatel a majitel tohoto kanálu) si v lednu zakoupil (!) nový iMac Pro kvůli testování a další tvorbě obsahu. Zanedlouho po obdržení a natočení recenze se zaměstnancům ve studiu podařilo Mac poškodit. Bohužel do takové míry, že není funkční. Linus a spol. se tedy rozhodli (stále v lednu), že kontaktují Apple s tím, zdali by jim jejich nový iMac neopravili s tím, že si opravu zaplatí (iMac byl pro potřeby videorecenze otevřen, rozebrán a upgradován).

Od Applu se jim však dostalo informace, že se jejich servisní požadavek zamítá a že si mohou svůj poškozený a neopravený počítač vyzvednout zpět. Po několika hodinách komunikace a mnoha desítkám vyměněných zpráv vyšlo najevo, že Apple sice nové vlajkové iMacy Pro prodává, ale zatím neexistuje přímý způsob opravy (alespoň tedy v Kanadě, odkud LTT pochází, situace se však zdá být podobná všude). Náhradní díly zatím nejsou oficiálně dostupné a neoficiální servisní střediska vám nepomohou, neboť si sice mohou náhradní díly zvláštní cestou objednat, k tomuto kroku však potřebují technika s certifikací, která zatím oficiálně ani neexistuje. Pokud si by si díl objednali i tak, přišli by o certifikaci oni. Celá tato kauza působí poměrně bizarně obzvlášť vezmeme-li v potaz, o jakých strojích se bavíme.

Zdroj: YouTube