Zavřít reklamu

Na konci loňského roku jsme psali o tom, že se nejnovější díl pravděpodobně nejslavnější počítačové strategie dočkal konverze pro iPad. Nyní, necelý rok poté, se šestý díl legendární civilizace dostává i na obrazovky iPhonů a vy si tak můžete užít dobývání světa v podstatě kdekoliv.

Za konverzí iOS verze stojí stejní vývojáři (Aspyr Media), kteří vytvořili původní iPad port na konci loňského roku. Obě verze jsou v podstatě totožné a dobrou zprávou pro majitele iPad varianty je to, že si mohou Civilizaci 6 stáhnout na iPhone zdarma.

Pro ty, kteří nad nákupem přemýšlí, máme dobrou zprávu. Hru je možné si vyzkoušet v rozsahu 60 tahů, během kterých je gameplay k dispozici zdarma. Po odehraných 60 tazích se můžete rozhodnout, zda vám hra za 629,- stojí či nikoliv. Momentálně je kromě základní hry k dispozici také několik DLC, jež doplňují hratelné frakce (Vikingové, Poláci, Australané, Peršané a Makedonci apod. – 129-229,-).

Při příležitosti vydání konverze pro iPhony je plná verze hry s 60% slevou. Z původních 60€ je tak zlevněná na 24€, což odpovídá výše zmíněným 629 korunám. Tato akce je omezená, datum jejího ukončení však známý není. Pokud jste nad verzí pro iPad loni koukali, ale nakonec se pro nákup nerozhodli, máte možnost nyní. Kromě klasické kampaně Civ 6 podporuje také lokální multiplayer pro kooperaci či hraní proti sobě. Co se požadavků týče, hra vyžaduje iOS 11 a iPhone 7 (a novější) a iPad Air 2. generace a novější. Hru je možné stáhnout přes App Store zde.

civilizationviiphonelaunch-800x450
.