Zavřít reklamu
iWant

Populární strategie Civilization VI se dočkala portu na iPad

iWant

Pokud máte alespoň nějaké povědomí o počítačových hrách, pravděpodobně jste už někdy slyšeli o sérii s názvem Civilization (nebo často zkráceně „Civka“). Jedná se o legendární tahovou strategii jejíž první díl spatřil světlo světa v roce 1991. Pátého dílu se prodalo přes osm milionů kusů a šestý díl, který vyšel loni, si vedl také velmi dobře – jak co se hodnocení týče, tak prodejů jako takových. Dnes večer se na webu objevila překvapivá zpráva o tom, že se vývojářskému studiu Aspyr Media podařilo přijít s kompletním iPad portem. Pokud tedy máte kompatibilní iPad, můžete si tuto legendu zahrát i na něm.

Těžko představovat takovou klasiku, jakou „Civka“ bez debat je. Pokud jste však neměli tu čest, jedná se o tahovou strategii, v rámci které budujete svou civilizaci a snažíte se zanechat co nejznatelnější stopu na mapě herního světa. V rámci této konkrétní verze můžete hrát za mnoho frakcí, které vychází z reálných základů. Můžete tak hrát například za Spojené Státy (s vůdcem ve formě F. D. Roosevelta), Anglii (královna Viktorie) a mnoho dalších, historicky zajímavých osobností.

V průběhu hry se postupně posouváte časem s tím, jak překonáváte jednotlivé technologické překážky. K dispozici je klasický technologický strom s mnoha vývojovými větvemi, politický vývojový strom, pokročilá diplomacie, soubojový systém a multiplayer. Více informací o hře se dočtete na oficiálních stránkách hry v App Store, nebo si přečtěte/prohlédněte nějakou recenzi na Civ VI na webu/YouTube.

Civilization VI pro iPad je dostupná od dnešního večera. Jedná se o plnohodnotný port PC verze, který obsahuje základní hru bez dodatečných DLC. K jejímu spuštění budete potřebovat iPad Air 2 generace a novější, iPad 2017 nebo jakýkoliv iPad Pro. Starší zařízení mají, vzhledem k náročnosti, smůlu. Pokud vás hra zaujme, stažení je zdarma (3,14GB) a v rámci trialu máte k dispozici 60 kol. Po jejich uběhnutí si musíte hru koupit, což vás v současné době vyjde na 30€. Po uplynutí speciální akce, která končí 4. ledna, se cena zvýší na 60€, což odpovídá původní ceně PC verze.