Zavřít reklamu

Vývojáři že studia Amplitude Studios jsou zřejmě velkými fanoušky Civilization. Kdo ale není? Extrémně obsáhlá strategie se vryla do paměti už několika generacím hráčů, není se proto čemu divit, že v herním průmyslu čas od času zahlédneme pokus o svržení tohoto krále žánru. Právě Amplitude Studios si dalo takový čin za úkol pro vývoji jejich poslední hry Humankind. Ta vás provede rovnou celým příběhem lidského druhu. Na rozdíl od civilizace vám však dá mnohem větší svobodu v tom, v koho kůži se můžete ocitnout.

Zatímco ostatní podobné hry vás na začátku každé kampaně vybídnou k volbě civilizace či kultury, se kterou kampaň i dohrajete, Humankind vám dává mnohem volnější ruku. Na začátku si sice vyberete jednu specifickou kulturu, v průběhu hry ale budete moci několikrát přesedlat do sedla jiné civilizace. Z vašich poctivých farmářů se tak v mžiku můžou stát nájezdníci a z vašich krvežíznivých válečníků zase umírnění obchodníci. Můžete tak pružně reagovat na změny podmínek a výzvy, které před vás hra neustále klade.

Protože jde o komplexní strategii, nechybí ve hře ani soubojový systém. Ten funguje trochu jinak než například v klasických real-time strategiích. V bitvách nebudete ovládat každého vojáka zvlášť, ale na povel budete mít celé útvary vašeho vojska. Nemusíte se tak příliš s válkami piplat a více si užívat grandiózní aspekt Humankind.

  • Vývojář: AMPLITUDE Studios
  • Čeština: 39,99 euro
  • Platforma,: macOS, Windows, Google Stadia/li>
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.12 nebo novější, procesor Intel Core i7 na minimální frekvenci 2,7 GHz, 8 GB operační paměti, grafická karta AMD Radeon 460 nebo lepší, 25 GB volného místa na disku

 Hru Humankind můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více