Zavřít reklamu

V roce 2017 dokázal Apple okouzlit svět. Došlo totiž k představení iPhonu X, který se pyšnil novým designem a vůbec poprvé nabídl Face ID aneb systém pro biometrickou autentizaci prostřednictvím 3D skenu obličeje. Celý systém spolu s přední kamerou je ukryt v horním výřezu. Ten zabírá podstatnou část obrazovky, kvůli čemuž se na Apple valí stále větší vlna kritiky. Od zmiňovaného roku 2017 jsme se totiž nedočkali žádné změny. To by se každopádně mělo změnit spolu s iPhonem 13.

iPhone 13 Pro Max maketa
Zdroj: youtube.com

Ačkoliv nás od představení letošní generace stále dělí několik měsíců, již nyní víme hned několik očekávaných novinek, mezi které se právě řadí i zmenšení notche. Na YouTube kanále Unbox Therapy se objevilo nové video, kde se Lewis Hilsenteger zaměřuje na povedenou maketu iPhonu 13 Pro Max. Ta nám poskytuje předčasný náhled na to, jak by mohl design telefonu vypadat. Makety jsou běžně používány ještě před představením telefonu, a to pro potřeby výrobců příslušenství. Musíme každopádně dodat, že tento kousek přišel nezvykle brzy. Navzdory tomu ale odpovídá všem doposud uniklým/předpovězeným informacím. Na první pohled je maketa po stránce designu podobná iPhonu 12 Pro Max. Když se ale podíváme blíže, spatříme několik rozdílů.

Horní výřez se konkrétně dočká zmenšení, kdy by konečně neměl zabírat téměř celou šířku obrazovky a obecně by měl být zeštíhlen. Zároveň kvůli tomu dojde k předělání sluchátka. To se z prostředku notche přesune k horní hraně telefonu. Když si ještě maketu prohlédneme zezadu, můžeme na první pohled vidět rozdíl v jednotlivých objektivech, které jsou o poznání větší než v případě loňského iPhonu. Některé zdroje jako důvod udávají, že za zvětšením by mohla stát implementace sensor-shiftu, který se již nyní nachází v modelu 12 Pro Max, konkrétně tedy v případě širokoúhlého objektivu, a zajišťuje dokonalou stabilizaci obrazu. Vše přitom zaštiťuje senzor, který se dokáže postarat o až 5 tisíc pohybů za sekundu a skvěle tak vyrovnat třes rukou. Tento prvek by měl nově zamířit i na ultraširokoúhlou čočku.

Maketu samozřejmě musíme brát s rezervou. Jak jsme již zmínili výše, od samotného představení nás stále dělí několik měsíců a je tedy možné, že iPhone 13 ve skutečnosti bude vypadat trošičku jinak. Na bližší informace si proto budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více