Zavřít reklamu

S koncem týdne přichází tradičně také souhrn spekulací, které se v uplynulých dnech objevily v souvislosti se společností Apple. Stejně jako v předchozích týdnech bude i tentokrát řeč o nových iPhonech, a to nejen o připravovaných iPhonech 12, ale také o několika variantách dalšího iPhonu SE. Probereme ale také přechod budoucích Maců na procesory Apple Silicon.

Makety iPhonu 12

Ani v uplynulém týdnu nebyla rozhodně nouze o informace, související s chystanými iPhony řady 12. V tomto případě měly zprávy podobu fotografií maket 5,4″, 6,1″ a 6,7″ iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro. Snímky pocházejí z firmy, která se zabývá výrobou krytů pro letošní modely. Na izraelském fanouškovském webu HaAppelistim se objevilo srovnání zmíněných maket s kdysi tolik populárním iPhonem 4. Nejde o nijak neobvyklý jev – snímky maket tohoto typu vcelku tradičně kolují internetem nedlouho před představením nových iPhonů. Na maketách pochopitelně chybí řada detailů – nedozvíme se například, jak na tom budou letošní iPhony s výřezem nebo fotoaparátem – dávají nám ale o něco bližší představu o chystaných modelech, pro případ, že bychom si ji ze všech dosavadních úniků a spekulací náhodou nestihli udělat.

Přechod na Apple Silicon

Další ze spekulací tohoto týdne se týká nových Maců a přechodu na procesory Apple Silicon. Známý leaker Komiya na svém twitterovém účtu tento týden uvedl, že jako první se procesorů Apple Silicon dočkají třináctipalcové MacBooky Pro a dvanáctipalcové MacBooky. V průběhu příštího roku by měly přijít na řadu iMacy a šestnáctipalcové MacBooky Pro, uživatelé by ale i nadále mohli vybírat i mezi variantou s procesorem od Intelu. Napřesrok by pak mělo postupně dojít k úplnému přechodu na Apple Silicon i u Maců Pro a iMaců Pro. Zatím není jasné, kdy – a zda vůbec – se jablečných procesorů dočkají Macy mini a MacBooky Air, přičemž u druhého jmenovaného modelu se spekuluje dokonce o úplném uložení k ledu.

Nové SE modely

Drobný iPhone SE se mezi řadou uživatelů těšil velké oblibě, a není tedy divu, že lidé dlouho volali po jeho návratu. Společnost Apple jejich požadavky vyslyšela letos na jaře, kdy představila svůj iPhone SE 2020. Tento týden se na internetu začaly objevovat spekulace o tom, že by se uživatelé mohli v budoucnu dočkat hned několika dalších variant SE modelů. Jednou z nich je iPhone SE s displejem o úhlopříčce 5,5″, který by měl být vybaven čipem A14 Bionic, duálním fotoaparátem s teleobjektivem a Home Buttonem s Touch ID. Dalším ze spekulovaných modelů je 6,1″ varianta iPhonu SE, která by vzhledem měla připomínat modely iPhone XR a iPhone 11, a také by měla získat čip A14 Bionic, duální fotoaparát a funkci Touch ID. V tomto případě by ale senzor pro snímání otisku prstu měl být umístěn na postranním tlačítku. Poslední variantou by měl být iPhone SE s 6,1″ displejem, pod jehož sklem by měl být umístěn senzor pro Touch ID.

.