Zavřít reklamu

Poměrně často skloňovaným tématem se v poslední době stává chystaný MacBook Pro. Ten by měl přijít ve dvou velikostech, tedy v 14″ a 16″ verzi, přičemž by měl nabídnout notnou dávku vylepšení. Nejčastěji se hovoří o změně designu. Tyto novinky by měly přinést zpět porty jako HDMI, čtečku SD karet a MagSafe konektor, odstranit Touch Bar a polepšit i na straně výkonu. Na základě dosud dostupných informací designér Antonio De Rosa, který mimochodem stojí i za konceptem asymetrického iPhonu M1, vytvořil zajímavý render 16″ MacBooku Pro.

Za tým Jablíčkáře musíme uznat, že tento render vypadá vskutku povedeně a rozhodně bychom se nezlobili, kdyby takto 16″ MacBook Pro skutečně vypadal. Mimo změny designu by se tento nový kousek mohl pochlubit čipem M1X, který přinese drastický nárůst výkonu, především tedy toho grafického. Podle doposud zveřejněných informací od Bloombergu by totiž nový čip měl nabídnout 10jádrové CPU (s 8 výkonnými a 2 úspornými jádry). Co se pak týče GPU, tak v tomto případě si pravděpodobně budeme moci vybrat mezi 16jádrovou a 32jádrovou verzí. Operační paměť pak bude atakovat hranici 64 GB.

Render MacBook Pro 16 Antonio De Rosa
Zdroj: 9to5mac.com

Dnes se na internetu navíc objevily zprávy o tom, že představení 14″ a 16″ „Pročka“ je už doslova za rohem. Leaker Jon Prosser na svém Twitteru sdílel příspěvek, podle kterého se Apple chystá tuto novinku odhalit už za dva týdny, tedy při příležitosti vývojářské konference WWDC21. Prosser je každopádně známý pro jednu věc – někdy něco odhalí do puntíku přesně, jindy zase „trefuje“ úplně mimo. Jestli tuto informace potvrdí další zdroj, ihned vás o tom informujeme.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více