Zavřít reklamu

V posledních měsících se poměrně intenzivně hovoří o nových MacBoocích Pro, které by měly přijít s výraznou změnou designu ve 14″ a 16″ provedení. To ostatně potvrdilo několik ověřených zdrojů, a to včetně Marga Gurmana z Bloombergu, anebo analytika Ming-Chi Kua. Aktuálně se navíc nechal slyšet známý leaker Jon Prosser, podle kterého se Apple chystá tyto novinky představit už za dva týdny, konkrétně tedy při příležitosti vývojářské konference WWDC.

Podle Prossera se změny designu dočká i chystaný MacBook Air, který přijde ve svěžích barvách:

Prosser k tomuto výroku každopádně nepřidal žádné doplňující informace. Jak jsme už ale zmínili v úvodu, o tom, že Apple pracuje na těchto nových Macích, se ví už poměrně delší dobu. Pojďme si tedy zrekapitulovat, co o nich prozatím víme. Jak jsme už zmínili v úvodu, 14″ a 16″ MacBook Pro by měl přinést významnou změnu designu, jaká tady od roku 2016 nebyla. Nejčastěji se v souvislosti s touto změnou zmiňuje návrat HDMI portu, čtečky SD karet a napájení prostřednictvím MagSafe konektoru. To vše by měly doplňovat tři další USB-C/Thunderbolt porty. Zároveň by mělo dojít k odstranění Touch Baru, který bude nahrazen klasickými funkčními klávesami. Úpravy se pak dočká i systém pro odvod tepla, což jde ruku v ruce s novým čipem M1X. Ten by podle Bloombergu měl nabídnout 10 CPU jader (8 výkonných a 2 úsporná), 16/32 GPU jader a až 64 GB operační paměti.

Musíme ale upozornit, že doposud žádný jiný zdroj přímo nezmiňoval, že by ke zmiňovanému představení mělo dojít již během červnové WWDC. Podle dřívějších vyjádření Bloombergu i Kua by každopádně prodej zařízení měl odstartovat v druhé polovině letošního roku.

.