Zavřít reklamu

Když Apple na podzim minulého roku představil iPhone 8 a iPhone X s podporou bezdrátového nabíjení, přislíbil zároveň i novou generaci svých bezdrátových sluchátek AirPods, která by měla nabízet stejnou funkci. S touto zprávou jsou spojené i zvěsti o tom, že pouzdro umožňující bezdrátové nabíjení AirPods, by se mělo prodávat samostatně za cenu, která v přepočtu činí zhruba 1400 korun. Zatím se ale veřejnost nedočkala ani nové generace AirPods, ani příslušného pouzdra, což dává příležitost předvést se výrobcům příslušenství.

Je vcelku pravděpodobné, že si Apple dává načas z důvodu, aby ve chvíli vydání nových AirPods vše skutečně klapalo tak, jak má, někteří zase tvrdí, že Apple čeká na vydání podložky AirPower – což může být prakticky každou chvíli.

Pro nedočkavce je tu ale zajímavý projekt na Kickstarteru s názvem PowerPod Case. Jedná se o silikonové pouzdro na AirPods (respektive pouzdro na pouzdro s AirPods) s technologií, umožňující bezdrátové nabíjení.

Jedním z nesporných plusů tohoto projektu je cena, která činí v přepočtu něco málo přes 400 korun. Za tuto cenu je ale pouzdro k dostání pouze formou předprodeje – předpokládané datum oficiálního vydání PowerPod je letošní červen, kdy bude cena již dvojnásobná. I tato částka je ale stále nižší, než předpokládaná cena oficiální pouzdra pro bezdrátové nabíjení od Applu, jen si zákazníci budou muset na PowerPod počkat o poznání déle.

PowerPod Case je vyroben z vysoce odolného a kvalitního silikonu, jehož obrovskou výhodou je flexibilita a ohebnost. Elektronické prvky, kterými je pouzdro vybaveno, jsou opravdu tenké a nenápadné a využívají běžné bezdrátové standardy, díky kterým lze energii do pouzdra přenášet z jakékoliv podložky pro bezdrátové nabíjení.

Zdroj: TheVerge

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více