Zavřít reklamu

Už uplynul bezmála rok a půl ode dne, kdy Apple přislíbil nové pouzdro pro bezdrátové nabíjení AirPods. Stalo se tak na zářijové konference, kde společnost kromě jiného poprvé ukázala světu bezdrátovou nabíječku AirPower. Bohužel ani jeden z produktů se do dnešního dne nezačal prodávat, i když původně měly zamířit na pulty prodejců nejpozději ke konci minulého roku. Mezitím tak mnozí výrobci příslušenství stihli nabídnout své vlastní alternativy, díky kterým lze poměrně levně přidat aktuální generaci AirPods bezdrátové nabíjení. Jeden takový obal jsme si objednali i do redakce, proto si pojďme povědět, zda se jeho koupě vyplatí či nikoli.

Obalů, jež současné krabičce k AirPodům dodají bezdrátové nabíjení, existuje na trhu celá řada. Nejznámější je pravděpodobně adaptér Hyper Juice, který se však řadí mezi ty dražší kousky. My jsme se rozhodli vyzkoušet levnější alternativu od společnosti Baseus, jejíž produkty nabízí i několik českých prodejců. Pouzdro jsme objednali z Aliexpress v přepočtu za 138 Kč (cena po použití kupónu, standardní cena je po přepočtu 272 Kč) a doma jsme jej měli za necelé tři týdny.

Baseus nabízí poměrně jednoduchý silikonový návlek, který pouzdro pro AirPods obohatí nejenom o bezdrátové nabíjení, ale také jej poměrně spolehlivě ochrání při pádu. Vzhledem k použitému materiálu je ale návlek doslova magnetem na prach a různé nečistoty, což je jedna ze dvou nevýhod. Ta druhá pak spočívá v stylu, jakým je zpracována část pro ochranu horního odklopného víčka, kde má návlek tendenci kvůli nedokonale provedenému pantu sklouzávat a také brání pouzdru v plném otevření.

Nabíjení

V ostatních aspektech ale není obalu co vytknout. Pouzdro od AirPods jen stačí do návleku umístit, připojit Lightning konektor, jež zajišťuje přísun energie z cívky pro bezdrátové nabíjení a je hotovo. Nabíjení pouzdra skrze bezdrátovou nabíječku nám fungovalo vždy. Dokonce ani není potřeba Lightning konektor jednou za čas odpojit a znovu připojit, jako tomu bývá u některých neoriginálních kabelů. Během měsíčního intenzivního používání se pouzdro bezdrátově dobíjelo za všech okolností a bez sebemenšího problému.

Rychlost bezdrátového nabíjení je téměř srovnatelná jako při použití klasického Lightning kabelu. Bezdrátová varianta je zpočátku o něco pomalejší – za hodinu se pouzdro bezdrátově nabije na 81 %, zatímco kabelem na 90 % – v konečném důsledku, tedy při plném nabití pouzdra se ale výsledný čas liší jen o necelých 20 minut. Kompletní výsledky měření rychlosti bezdrátového nabíjení jsme vypsali níže.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Rychlost bezdrátového nabíjení (AirPods plně nabité, pouzdro na 5 %):

  • po 0,5 hod. na 61 %
  • po 1 hod. na 81 %
  • po 1,5 hod. na 98 %
  • po 1,75 hod. na 100 %

Závěrem

Hodně muziky za málo peněz. I tak by se dal krátce shrnout obal od Baseus. Pár nevýhod návlek má, ale hlavní funkcionalita je naprosto bezproblémová. U alternativ se možná nesetkáte se sklouzávající horní částí, naproti tomu si ale připlatíte, a to mnohdy několik stovek korun.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více