Zavřít reklamu

Stejně jako na všech ostatních Apple zařízeních můžete i na vašem iPadu využívat App Store pro nákup aplikací a získávání her ve službě Apple Arcade. V dnešním článku si přibližíme naprosté základy práce s App Storem v prostředí iPadOS.

Kromě stahování aplikací můžete App Store (nejen) na iPadu využít také k objevování nového obsahu a čtení tematických článků. Na hlavní stránce iPadOS App Storu najdete výběry her a aplikací, nabídku Hra dne a Aplikace dne a různé tematické články a výběry. Pokud chcete zahájit vyhledávání, jednoduše klepněte na ikonku lupy v pravém dolním rohu. Na liště ve spodní části displeje pak najdete kategorie Dnes, Hry, Aplikace, Arcade, a zmíněnou lupu pro vyhledávání. Po klepnutí na vybraný titul zobrazíte více informací, jako je údaj o přístupnosti, hodnocení, jazyk a další. Ve spodní části obrazovky pak najdete další aplikace od daného vývojáře a související tituly. Pro zakoupení nebo stažení aplikace klepněte na Získat – pokud u aplikace vidíte ikonku obláčku s šipkou, znamená to, že jste si ji již v minulosti koupili, a můžete si ji bezplatně stáhnout znovu. Pro sdílení nebo darování aplikace klepněte na ikonku sdílení – u aplikací, které umožňují darování, najdete nápis Darovat aplikaci. Pokud chcete k zaplacení aplikace využít dárkovou poukázku, klepněte v pravém horním rohu na vaši ikonku a zvolte Uplatnit poukázku nebo kód.

Pokud chcete na svém iPadu začít stahovat a hrát hry v rámci herní služby Apple Arcade, klepněte na liště na spodní části displeje na položku Arcade. Hry jsou v rámci této služby zdarma, stáhnete je po klepnutí na Získat. Pokud jste si službu Arcade ještě neaktivovali, můžete po klepnutí na Vyzkoušet zdarma zahájit měsíční bezplatnou zkušební lhůtu. Pokud jste již Arcade v minulosti využívali, můžete předplatné obnovit po klepnutí na Předplatit.

.