Zavřít reklamu

V březnu letošního roku Apple představil aplikaci pro úpravu videa Clips. Nyní značně rozšířil její možnosti novými grafikami a postavičkami Disneyho.

Clips fungují hlavně pro vytváření kratších zábavných videí ideálních ke sdílení na sociálních sítích (videa ve tvaru čtverce se nejlépe hodí na Instagram). Umožňuje snadné skládání klipů, jejich ořezávání a upravování filtry, přidávání titulků vytvořených automaticky analýzou hlasu ve videu apod. Místo na snahu o vytváření vlastní sociální sítě, v čemž Apple už několikrát selhal, se Clips zaměřují výhradně na vytváření obsahu.

Možnosti kreativity poměrně výrazně rozšiřuje nová aktualizace aplikace, obsahující desítky nových úvodních grafik a titulků. Samotný obsah klipů lze obohatit postavičkami z filmů od Disneyho a Pixaru – nechybí samozřejmě Mickey Mouse a Minnie, hrdinové Toy Story a ani Inside Out (V hlavě).

live-tile-clips-app

Vyžaduje to sice trochu představivosti, ale implementaci postaviček Disneyho lze interpretovat jako první náznak rostoucího významu rozšířené reality v iOS, pro jejíž popularizaci by aplikace Clips mohla být ideální platformou, podobným způsobem jako třeba masky Snapchatu.

Pro větší integraci rozšířené reality by Clips byly vhodná i díky své rychle rostoucí popularitě. V prvních čtyřech dnech od svého vydání byla stažena milionkrát a od té doby si, podle informací 9to5Mac, získala přes milion měsíčně aktivních uživatelů.

Kromě nových grafických prvků aktualizaci Clips přinesla i několik upravených a nových ovládacích prvků, například zvláštní tlačítko pro úpravu „živých titulků“ a tlačítko pro sdílení na hlavní obrazovce vytváření videa.

[appbox appstore 1212699939]

Zdroj: 9to5Mac
.