Zavřít reklamu

Také dnes budeme v našem seriálu o nativních aplikacích Applu pokračovat s tématem Kalendáře v operačním systému iPadOS. V dnešním díle se podrobněji podíváme na mazání událostí, úpravu a přizpůsobení kalendáře nebo na vytváření více kalendářů na iPadu.

Úpravy událostí jsme si probrali již v minulém díle, dnes si tedy jen stručně připomeneme, že úpravu vybrané události zahajíte tak, že na událost v kalendáři nejprve klepnete, a poté v kartě události klepnete v pravém horním rohu na Upravit. Úpravy uložíte klepnutím na Hotovo v pravém horním rohu. Pokud chcete danou událost smazat, nejprve na ni v kalendářním zobrazení klepněte a poté zvolte Smazat událost v dolní části karty události.

Pokud si chcete přizpůsobit zobrazení Kalendáře na vašem iPadu, spusťte Nastavení -> Kalendář, kde můžete nastavit chování kalendáře co se týče časových pásem, nastavit alternativní kalendáře, nastavit den, kterým bude začínat váš týden nebo třeba nastavit výchozí kalendář. V nativním Kalendáři na iPadu si můžete vytvořit několik různých kalendářů – pro domácnost, práci, rodinu nebo třeba přátele. Pokud chcete zobrazit více kalendářů, klepněte v Kalendáři na ikonku kalendáře v levém horním rohu. V panelu na levé straně pak můžete nastavit, které kalendáře se budou zobrazovat. Pro vytvoření nového kalendáře na iPadu klepněte na Přidat kalendář v dolní části levého panelu s přehledem všech kalendářů. Pro změnu barvy kalendáře klepněte na ikonku malého “i” v kroužku napravo od daného kalendáře. Vyberte barvu a potvrďte klepnutím na Hotovo.

.