Zavřít reklamu

V rámci našeho pravidelného seriálu o nativních aplikacích Applu zahajujeme sérii článků, věnovaných Kalendáři na Macu. V dnešním díle se zaměříme na přidávání a mazání kalendářových účtů, v následujících dílech si postupně rozebereme další témata.

Nativní Kalendář na Macu umí skvěle pracovat nejen s kalendářem na iCloudu, ale také například s Yahoo kalendářem nebo jinými účty CalDAV. Kalendáře tohoto typu můžete snadno přidávat do aplikace Kalendář na vašem Macu a mít tak o všech událostech dokonalý přehled. Pro přidání nového účtu spusťte aplikaci Kalendář a na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na Kalendář -> Přidat účet. Zvolte poskytovatele daného kalendářového účtu, klikněte na Pokračovat. Jednotlivé kalendářní účty se budou zobrazovat na bočním panelu na levé straně okna aplikace Kalendář. V případě, že se vám boční panel neukazuje, klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky na Zobrazení -> Zobrazit seznam kalendářů.

Pokud naopak chcete některý ze svých účtů přestat používat v nativním Kalendáři, klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky na Kalendář -> Účty. Vyberte účet, jehož používání chcete v nativním Kalendáři ukončit, a jednoduše zrušte zaškrtnutí políčka kalendáře. V případě, že si přejete účet přímo smazat, klikněte na nástrojové liště na Kalendář -> Účty, a vyberte požadovaný účet. Poté už stačí jen pod seznamem účtů kliknout na tlačítko Odstranit, a je hotovo.

.