Zavřít reklamu

Nativní Kalendář na Macu nabízí opravdu bohaté možnosti správy událostí a práce s nimi. V dnešním díle našeho seriálu o nativních aplikacích Applu si povíme něco víc o nastavování a přizpůsobení upozornění na události z Kalendáře a vytváření pozvánek pro další účastníky událostí.

Nativní Kalendář na Macu nabízí kromě jiného také několik možností upozornění na vybrané události a zobrazování notifikací. Pokud chcete nastavit upozornění na konkrétní událost, dvakrát na ni klikněte a poté klikněte na čas jejího konání. Klikněte na místní nabídku Upozornění a vyberte, kdy a jak chcete být na událost upozornění. Upozornění ve chvíli, kdy je čas vyrazit, je k dispozici pouze tehdy, když Kalendáři na svém Macu povolíte přístup k polohovým službám. Pokud kliknete na Vlastní, můžete specifikovat, jakou podobu bude mít upozornění na vámi vybranou událost – může se jednat o oznámení se zvukem, e-mail, nebo třeba otevření konkrétního souboru. Pro odstranění upozornění klikněte na nabídku Upozornění a poté zvolte Žádné. V případě, že chcete vypnout upozornění pro konkrétní kalendář, podržte klávesu Ctrl a klikněte na název příslušného kalendáře v panelu na levé straně. Zvolte Ignorovat upozornění a klikněte na OK.

Pokud chcete k vámi vytvořeným událostem přidat další uživatele, dvakrát klikněte na vybranou událost. Klikněte na Přidat osoby, zadejte požadované kontakty a stiskněte Enter. Kalendář vám v průběhu přidávání dalších účastníků bude navrhovat další možné kontakty. Pro odstranění účastníka vyberte jeho jméno a stiskněte klávesu pro mazání. V případě, že chcete pozvaným účastníkům poslat e-mail či zprávu, podržte klávesu Ctrl a klikněte na událost – poté stačí už jen vybrat Poslat e-mail všem účastníkům nebo Poslat zprávu všem účastníkům. Zadejte text a odešlete zprávu či e-mail.

.