Zavřít reklamu

S novým systémem OS X Mountain Lion se objevila integrace sociálních sítí v čele s Facebookem. Můžete sdílet napříč systémem, synchronizovat kontakty apod. Co však synchronizované nijak není, jsou události. Pokud tedy chcete mít v OS X aplikaci Kalendář přehled o narozeninách přátel a událostech na Facebooku, čtěte dále.

Kromě aktivního připojení a účtu na Facebooku budete potřebovat také aplikaci Kalendář, která je na každém OS X nainstalována, a internetový prohlížeč. Na iOS zařízení lze přidání Facebook kalendářů provést synchronizací účtu s kalendářem.

[do action=“tip“]Tento postup lze udělat i na jiných OS s Microsoft Outlook nebo Google kalendářem. Kroky po exportu událostí se však mohou lišit.[/do]

A jak na to? V prohlížeči se přihlašte na svůj Facebook účet. Po levé straně pod vaším jménem najděte položku Události (Events) a klikněte na ni (pokud ji tam nemáte, zadejte ji do vyhledávacího pole Facebooku). V zobrazených událostech klikněte na ikonku nastavení v pravém horním rohu a vyberte Exportovat (viz obrázek).

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Po kliknutí se zobrazí dialogové okno s možnostmi. Do svého kalendáře můžete přidat buď narozeniny svých přátel, nebo události. Pokud chcete přidat obě možnosti, každá se musí udělat zvlášť.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Nyní tedy vyberte jednu možnost a prohlížeč zobrazí okno s požadavkem na otevření Kalendáře. Potvrďte a protokol otevře aplikaci Kalendář s připraveným URL vybraného facebookového kaledáře. Nyní stačí už jen potvrdit a máte hotovo.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Každý facebookový kalendář importovaný do aplikace Kalendář v OS X si vytvoří vlastní „kalendář“. Pokud byste chtěli mít události ze sociální sítě a narozeniny přátel mít zaznamenané v rámci jednoho kalendáře, je nutné je nejprve naimportovat zvlášť a poté spojit až v OS X, a to tím způsobem, že opět jeden kalendář vyexportujete a následně ho vložíte do již existujícího. Po těchto úkonech, které možná zní složitě, ale zaberou vám maximálně několik minut, již budete mít vždy své události z Facebook vždy po ruce, synchronizované mezi všemi zařízeními například pomocí iCloudu.

Zdroj: AddictiveTips.com

[do action=“sponzor-poradny“/]

Diskuze k článku

  Taky jako vám. Spárovalo se vše samo automaticky. Autor článku uvádí, že na iOS toto nelze, ale i na iOS6 se kalendáře propojily. Chyba bude zřejmě někde mezi klávesnicí a židlí autora článku.

  A neni to sparovani nahodou dane tim ze se kalendar synchronizuje mezi iOS a OSX (iCloud) … autor v clanku uvadi ze se toto neda provest pres iOS. Jestli tu vetu spravne chapu.

  Zdravim,
  poradte prosim jak jednoduse odebrat narozeniny z kalendare iPhone5, ktere se tam automaticky nahraly po pripojeni fb. Mam na fb hodne lidi a ted je v kalendari kazdy den tecka ale to me nezajima… Mam jeste jeden problem a to ze po synchronizaci kontaktu se starym telefonem se ke kazdemu pridalo datum narozeni 31.12.2. Existuje na to naky programek nebo finta abych to nemusel mazat jednotlive?
  Diky A.

  bohužel to nejsou jen narozeniny, měl jsem to spárované přes google – ale ukazovalo to i události kam mně někdo pozval (bez toho abych to potvrdil) a nešlo to smazat. Takže jsem to nakonec zrušil .. buď přijmete vše a nebo nic .. nejde vybrat jen část .. takže je to na houby

celý text

Čtěte více