Zavřít reklamu
iWant

Jak přidat události a narozeniny z Facebooku do kalendáře v OS X

iWant

S novým systémem OS X Mountain Lion se objevila integrace sociálních sítí v čele s Facebookem. Můžete sdílet napříč systémem, synchronizovat kontakty apod. Co však synchronizované nijak není, jsou události. Pokud tedy chcete mít v OS X aplikaci Kalendář přehled o narozeninách přátel a událostech na Facebooku, čtěte dále.

Kromě aktivního připojení a účtu na Facebooku budete potřebovat také aplikaci Kalendář, která je na každém OS X nainstalována, a internetový prohlížeč. Na iOS zařízení lze přidání Facebook kalendářů provést synchronizací účtu s kalendářem.

[do action=“tip“]Tento postup lze udělat i na jiných OS s Microsoft Outlook nebo Google kalendářem. Kroky po exportu událostí se však mohou lišit.[/do]

A jak na to? V prohlížeči se přihlašte na svůj Facebook účet. Po levé straně pod vaším jménem najděte položku Události (Events) a klikněte na ni (pokud ji tam nemáte, zadejte ji do vyhledávacího pole Facebooku). V zobrazených událostech klikněte na ikonku nastavení v pravém horním rohu a vyberte Exportovat (viz obrázek).

Po kliknutí se zobrazí dialogové okno s možnostmi. Do svého kalendáře můžete přidat buď narozeniny svých přátel, nebo události. Pokud chcete přidat obě možnosti, každá se musí udělat zvlášť.

Nyní tedy vyberte jednu možnost a prohlížeč zobrazí okno s požadavkem na otevření Kalendáře. Potvrďte a protokol otevře aplikaci Kalendář s připraveným URL vybraného facebookového kaledáře. Nyní stačí už jen potvrdit a máte hotovo.

Každý facebookový kalendář importovaný do aplikace Kalendář v OS X si vytvoří vlastní „kalendář“. Pokud byste chtěli mít události ze sociální sítě a narozeniny přátel mít zaznamenané v rámci jednoho kalendáře, je nutné je nejprve naimportovat zvlášť a poté spojit až v OS X, a to tím způsobem, že opět jeden kalendář vyexportujete a následně ho vložíte do již existujícího. Po těchto úkonech, které možná zní složitě, ale zaberou vám maximálně několik minut, již budete mít vždy své události z Facebook vždy po ruce, synchronizované mezi všemi zařízeními například pomocí iCloudu.

Zdroj: AddictiveTips.com
[do action=“sponzor-poradny“/]