Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho pravidelného seriálu o nativních aplikacích Applu se budeme pro změnu věnovat hře – mezi předinstalované aplikace na Macu totiž kromě jiného patří také Šachy. Ovládání aplikace je velice snadné, proto bude dnešní díl krátký.

Stejně jako u kterékoliv jiné šachové hry můžete i nativní Šachy na Macu hrát buďto proti počítači, proti jinému uživateli, nebo sami se sebou. Pokud chcete k partii vyzvat svůj Mac nebo jiného uživatele, spusťte Šachy a na nástrojové liště v horní části obrazovky klikněte na Hra -> Nová. Pokud při zahájení nové hry přesunete ukazatel na jednotlivé položky místních nabídek Varianta a Hráči, můžete zobrazit další informace o daných položkách. Pro hru v online režimu se přihlaste ke svému účtu v Game Center, na nástrojové liště v horní části obrazovky klikněte na Hra -> Nová, klikněte na místní nabídku Hráči a zvolte Hra v Game Center. Pro nápovědu klikněte na Tahy -> Zobrazit tip. Nápověda není k dispozici v režimu Rychlejší. V menu Tahy můžete také vzít zpět svůj tah nebo zobrazit poslední tah. Pokud se chcete podívat na všechny tahy provedené ve hře, použijte příkaz Tahy -> Záznam hry.

Úroveň obtížnosti hry nastavíte po kliknutí na Šachy -> Předvolby přetažením jezdce na požadovanou rychlost či obtížnost. Pro změnu vzhledu použijte na nástrojové liště v horní části obrazovky volbu Šachy -> Předvolby, kdy vyberete vzhled šachovnice a figur. Pro změnu úhlu pohledu na šachovnici klikněte na některý z jejích rohů, podržte jej a tažením upravte. Pokud chcete aktivovat hlášení tahů, klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky na Šachy -> Předvolby a zaškrtněte políčka pro tahy, které chcete nechat hlásit a vyberte hlasy.

.