Zavřít reklamu

Také v dnešním článku se budeme věnovat nativnímu Mailu v prostředí operačního systému iPadOS. Dnes se blíže podíváme na práci se zprávami – zobrazování e-mailů, práci s koncepty nebo třeba označování zpráv.

V nativním Mailu na iPadu je možné zobrazit část obsahu vybrané zprávy, aniž byste ji museli otevírat. V seznamu doručených zpráv zkrátka jen stačí na vybraném e-mailu dlouze podržet prst – zobrazí se vám jeho náhled spolu s možnostmi odpovědi, archivace a dalších akcí. Pokud chcete změnit velikost zobrazovaného náhledu, spusťte na svém iPadu Nastavení -> Pošta -> Náhled, a vyberte zde požadovaný počet řádků. Pro zobrazení celé zprávy na ni zkrátka jen klepněte. Pokud chcete změnit způsob zobrazení vašich e-mailových konverzací, spusťte Nastavení -> Pošta, kde veškerá nastavení provede v sekci Vlákna.

Rozepsanou zprávu můžete v aplikaci Mail na iPadu uložit jako koncept. U rozepsané zprávy stačí jen klepnout na Zrušit a poté na Uložit koncept. K naposledy uloženému konceptu se vrátíte tak, že dlouze podržíte prst na ikonce pro vytvoření nové zprávy a zvolíte požadovaný koncept. K označování e-mailů na iPadu můžete pro lepší přehled použít značky. Vyberte e-mail, který chcete označit, klepněte a ikonku pro odpověď a v menu, které se vám zobrazí, zvolte Přidat značku. Vyberte značku požadované barvy a zavřete menu. Zpráva zůstane ve složce s doručenou poštou, najdete ji ale také ve složce Označené.

.