Zavřít reklamu

Náš pravidelný seriál o nativních aplikacích Applu dnes pokračuje dalším dílem, ve kterém se budeme věnovat Mailu na iPadu. Zatímco v předešlém díle jsme se věnovali vytváření zpráv a odpovídání na e-maily, dnes se blíže podíváme na práci s přílohami.

V nativním Mailu na iPadu můžete ke svým zprávám přidávat přílohy v podobě obrázků, fotografií, videí, ale třeba také naskenovaných nebo stažených dokumentů a dalšího obsahu. Pokud chcete k vašemu e-mailu přiložit dokument, klepněte nejprve na místo ve zprávě, kam chcete přílohu přidat. Vpravo nahoře nad klávesnicí klepněte na ikonku dokumentu a podle potřeby zvolte buďto Přidat dokument, nebo Naskenovat dokument. V závislosti na tom, jaký krok jste zvolil, dokument budťo naskenujte za pomoci fotoaparátu svého iPadu, nebo jej vyhledejte v nativních Souborech. Pro přidání fotografie do e-mailu opět klepněte do těla e-mailu a nad klávesnicí klepněte na ikonku fotoaparátu. Poté podle potřeby zvolte buďto Knihovna fotografií nebo Pořídit snímek, a buďto pořiďte snímek za pomoci fotoaparátu vašeho iPadu, nebo ho vyberte z alba ve fotogalerii vašeho tabletu.

K přílohám v nativním Mailu na iPadu můžete přidávat také anotace. Nejprve obvyklým způsobem přidejte přílohu, poté ji klepnutím vyberte a v pravém horním rohu nad klávesnicí klepněte na ikonku anotace. Pro přidání kresby klepněte v těle e-mailu na místo, do kterého chcete přidat kresbu, a poté v pravém horním rohu nad klávesnicí vyberte ikonku anotace. Poté už stačí jen vybrat požadovaný nástroj a začít kreslit obvyklým způsobem. Po dokončení klepněte na Hotovo a poté na Vložit kresbu. Ke kresbě se můžete kdykoliv později vrátit klepnutím.

.