Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho seriálu o nativních aplikacích Applu se naposledy budeme věnovat práci s Mailem na iPadu. Probereme si například správu e-mailů, jejich mazání, obnovování, a další práci se zprávami.

Nativní Mail v iPadOS podporuje mimo jiné také ovládání gesty. V praxi to znamená, že můžete své zprávy jednoduše spravovat za pomoci přejíždění. Pokud zprávu v panelu s přehledem e-mailů posunete směrem doleva, můžete ji okamžitě smazat nebo jí přiřadit značku. Po klepnutí na položku Další můžete provést další akce, jako je odpověď, hromadná odpověď, archivace, přesun zprávy, odložené upozornění a řada dalších. Pokud panel se zprávou posunete směrem doprava, můžete e-mail zařadit mezi nepřečtené. Zobrazení akcí po přejetí můžete upravit v Nastavení -> Pošta -> Volby přejetí.

Poštu v nativním Mailu na Macu si můžete také uspořádat do schránek, a stejně tak můžete nastavit, které schránky se budou v aplikaci zobrazovat. V levém horním rohu klepněte na Schránky a poté vpravo nahoře na Upravit. Poté už stačí jen zaškrtnout schránky, které chcete mít zobrazené v nativním Mailu. Pokud si chcete uspořádat své schránky, klepněte na Schránky, poté na Upravit, a u vybrané schránky dlouze podržte ikonku tří linek na pravé straně. Poté schránku přesuňte na požadované místo. Pro vytvoření nové schránky klepněte na spodní části panelu se schránkami na Nová schránka. Pro smazaní nepotřebného e-mailu můžete buďto přímo při prohlížení zprávy klepnout na ikonku odpadkového koše, nebo v seznamu e-mailů posunout zprávu doleva a klepnout na Smazat. Pro aktivaci potvrzení smazání spusťte na svém iPadu Nastavení -> Pošta a aktivujte položku Dotaz před smazáním. Pro obnovení smazaného e-mailu klepněte pod příslušným účtem na schránku Koš, otevřete v ní smazanou zprávu, klepněte na ikonku složky a zvolte schránku.

.