Zavřít reklamu

Google Maps jsou pro mnohé ekvivalentem kvalitní navigace, a tak není divu, že se Google snaží svou aplikaci neustále vylepšovat. V poslední době přidal hned několik zajímavých funkcí, přičemž jednou z nich je také upozornění na radary během jízdy, jež lze využít i v rámci českých silnic. Nyní Google Mapy získávají další zajímavou novinku, která slouží hlavně pro zjištění přesnějších podmínek v dané oblasti.

Řeč je konkrétně o funkci, která zobrazuje aktuální počasí ve vybrané lokalitě. Ukazatel s informací o oblačnosti a teplotě se nově po spuštění aplikace zobrazí vlevo nahoře. Údaje se pak mění v závislosti na tom, jaké město nebo oblast se na mapě aktuálně zobrazuje – v případě, že na mapách přejedete například z Brna do Prahy, aktualizuje se i ukazatel počasí. Ačkoli jde o poměrně minoritní funkci, tak může kolikrát přijít vhod například pro zjištění aktuálního počasí v cílové destinaci.

Stejnou funkci nabízí Apple Maps už více jak dva roky a navíc v o něco propracovanější podobě. Ikona v mapách od Applu je totiž interaktivní a po jejím rozkliknutí se zobrazí podrobnější informace a předpověď na pět hodin. Ve vybraných oblastech se pod ikonou nachází ještě indikátor informující o kvalitě vzduchu.

Ukazatel v mapách Googlu a Applu:

Každopádně Google nový ukazatel přidal zatím jen do svých map pro iOS a uživatelé telefonů s Androidem si budou muset na novinku ještě počkat. Je překvapující, že společnost dala přednost konkurenční platformě před svou vlastní, ale naopak jiné novinky v drtivé většině případů implementuje nejprve do map pro Android.

Google Maps
Zdroj: Unsplash

Zdroj: Reddit

Diskuze k článku

    A co takhle zminit i fakt, ze sam posvatny Apple doporucuje pro navigaci radeji google maps??? Je dulezitejsi dostat se do cilove destinace, nebo vedet jake pocasi bude za pet hodin v Kyjove kdyz mate namireno do Kyjeva?

    Haha a sam Apple pouziva mapy od googlu, ze se nestydite za ten nadpis ;)

    Ale nadpis je naprosto v pořádku. To akorát Apple haterům zase vyběhla žilka na čele. V článku není ani zmínka o tom, že jsou Apple maps lepší nebo tak něco. Jen že Google maps přidaly funkci, kterou má Apple maps už 2 roky. Že jsou Google maps lepší a že Google má v tomto náskok, to článek nepopírá.

celý text

Čtěte více