Zavřít reklamu

Také dnes se v našem seriálu o nativních aplikacích Applu budeme věnovat Připomínkám ve verzi pro Mac. Tentokrát se zaměříme na spolupráci Připomínek s jinými aplikacemi a blíže se podíváme také na možnosti práce se seznamy připomínek a označování připomínek jako vyřízené.

Připomínky na Macu umožňují spolupráci i s dalšími aplikacemi, jako jsou například e-mailové klienty, prohlížeč Safari nebo třeba nativní aplikace Mapy. Pokud do Připomínek přidáte připomínku z jiné aplikace, zobrazí se vám u daného záznamu ikonka příslušné aplikace nebo odkaz, díky kterému se budete moci k příslušné položce opět vrátit. Vyberte na Macu položku, kterou chcete přidat do připomínek, a v příslušné aplikaci klikněte na ikonku sdílení. Pokud ikonka není dostupná, podržte klávesu Ctrl a zvolte Sdílet -> Připomínky. V Mailu musíte pro sdílení do Připomínek podržet klávesu Ctrl, kliknout na předmět zprávy a zvolit Sdílet -> Připomínky. Ve spodní části okna pro sdílení pak můžete v rozbalovacím menu určit, do kterého seznamu se položka uloží. Detaily pak můžete změnit přímo v Připomínkách po klepnutí na ikonku “i” v kroužku vedle názvu připomínky.

Pokud potřebujete pracovat se seznamy připomínek, klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky na Zobrazit -> Zobrazit boční panel. Pro úpravu seznamu klikněte na jeho název pravým tlačítkem myši a zvolte Informace. Pokud chcete zobrazit pouze připomínky na aktuální den, klikněte na chytrý seznam Dnes. Pro zobrazení všech připomínek slouží seznam Vše, označené připomínky najdete v seznamu Označené, naplánované zase v seznamu Naplánované. Pokud si chcete zobrazit připomínky, které jste v aplikaci již označili jako vyřízené, vyberte požadovaný seznam a posouvejte ho nahoru, dokud se nezobrazí počet vyřízených připomínek. Vyřízené připomínky zobrazíte po kliknutí na Zobrazit, skryjete ho po kliknutí na Skrýt. Pokud chcete změnit způsob řazení připomínek v seznamu, stačí na nástrojové liště v horní části obrazovky kliknout na Zobrazení -> Řadit podle a vybrat požadovanou volbu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více