Zavřít reklamu

Nativní Připomínky na Macu jsou výborným nástrojem pro produktivitu. Můžete v nich vytvářet seznamy úkolů i jednotlivé upomínky, a to buďto ručně, nebo za pomoci Siri. V první části našeho seriálu, věnované Připomínkám, se blíže podíváme na přidávání, úpravu a odstraňování jednotlivých připomínek na Macu.

Přidávání jednotlivých připomínek v příslušné nativní aplikaci na Macu je opravdu velice snadné – stačí v panelu na levé straně vybrat požadovaný seznam, do kterého chcete novou připomínku umístit, a poté klepnout na tlačítko “+” v pravém horním rohu okna aplikace. Pokud panel se seznamy nevidíte, klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky Macu na Zobrazení -> Zobrazit boční panel. Pokud chcete v připomínce vytvořit další řádek, stiskněte klávesy Alt + Enter (Return). Pod textem připomínky najdete tlačítka pro přidání data a času a pro přidání polohy, na které chcete být na daný úkol upozorněni. K označení připomínky pak slouží malá ikonka vlaječky. Pokud chcete do jednoho seznamu přidat více připomínek, stačí po zadání každé z nich stisknout Enter (Return).

Jednou z výhod nativních Připomínek na Macu je podpora přirozeného jazyka – to znamená, že do textu připomínky zadáte veškeré podrobnosti o čase, datu a poloze, a systém je sám automaticky vyhodnotí. Pokud tedy například přidáte připomínku “Zkontrolovat e-maily každé pondělí v 8.00 ráno”, aplikace vám automaticky vytvoří opakovanou připomínku. Pokud chcete k připomínce přidat další detaily, klikněte na ikonku malého “i” v kroužku napravo od textu připomínky – zobrazí se vám menu, ve kterém můžete specifikovat veškeré potřebné detaily. K připomínkám můžete přidávat také URL adresy nebo fotografie. Pokud chcete na Macu vytvořit podřazenou připomínku, vytvořte nejprve primární připomínku a stiskněte Enter (Return). Vytvořte novou připomínku, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a v menu zvolte Odsadit připomínku.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více