Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Jak vypadá Home Office očima Applu

V letošním roce nás bohužel postihlo několik problémů. Pravděpodobně největší paniku a strach vyvolala globální pandemie onemocnění COVID-19, kvůli čemuž vlády po celém světě nařídily omezenou interakci osob, výuka probíhala z domova a firmy, pokud se tedy kompletně neuzavřely, se přesunuly na takzvaný home office, nebo-li práci z domu. Apple včera v podvečer sdílel novou zábavnou reklamu, která právě poukazuje na typické problémy při zmiňovaném přesunu z kanceláře do domácnosti.

V tomto videu nám Apple ukazuje své produkty a jejich potenciál. Můžeme si všimnou například možnosti skenovat dokument s pomocí iPhonu, anotace PDF souboru, tvorbu připomínek skrze Siri, Memoji, psaní s Apple Pencil, skupinové FaceTime hovory, sluchátka AirPods, aplikaci Měření na iPadu Pro a sledování spánku s Apple Watch. Celá sedmiminutová reklama se točí kolem skupiny kolegů, kteří pracují na důležitém projektu a potýkají se se zmiňovanými problémy. Mezi ty můžeme zařadit například hlučné děti, chaotické rozvržení samotné práce, překážky při komunikaci a řadu dalších.

Vyšel trailer k seriálu Ted Lasso, máme se na co těšit

Kalifornský gigant se pyšní poměrně rozsáhlým portfoliem služeb. Ke konci minulého roku jsme se dočkali spuštění streamovací platformy s názvem  TV+, se kterou chce Apple konkurovat renomovaným společnostem. Možná jste už mohli slyšet o chystaném komediálním seriálu Ted Lasso. V tom si hlavní roli střihne Jason Sudeikis, kterého si můžete pamatovat z filmů jako Šéfové na zabití či Millerovi na tripu.

V seriálu si Sudeikis zahraje postavu jménem Ted Lasso. Celý příběh se točí právě kolem této osobnosti, která pochází z Kansasu a reprezentuje známého kouče amerického fotbalu. Zlom ale nastane v momentě, kdy jej najme profesionální anglický tým, jenže v tomto případě už půjde o evropský fotbal. V seriálu na nás bude čekat řada nejrůznějších vtípků a legračních příhod a podle traileru musíme uznat, že se máme na co těšit.

Evropští vývojáři mají důvod k radosti: Dočkají se ochrany a transparentnosti

Evropská Unie nařídila nové regulace, díky kterým mají především vývojáři důvod k radosti. Nově se totiž z App Storu stane bezpečnější a transparentnější místo. O této zprávě informoval magazín GamesIndustry. Podle nové regulace budou muset platformy, které se zaobírají distribucí aplikací, vývojářům poskytnout třicetidenní lhůtu pro odstranění aplikace. Konkrétně to tedy znamená, že musí být tvůrce před odebráním jeho aplikace informován třicet dní dopředu. Výjimku samozřejmě tvoří případy, kdy software obsahuje nevhodný obsah, bezpečnostní hrozby, malware, podvod, spam a týká se to i aplikací, které utrpěly únikem dat.

Další změna se dotkne zmiňované transparentnosti. V App Storu můžeme narazit na různé žebříčky a trendy, které nyní budou o poznání transparentnější a půjde přesně vidět, jak jsou dané seznamy generovány. Tímto způsobem by se mělo zabránit zvýhodňování různých vývojářů či studií.

Kalifornský gigant je navíc v současnosti pod drobnohledem evropské komise z důvodu potencionálního monopolu, kdy se hovořilo především o problémech na App Storu. Ještě nedávno jste si v našem souhrnu mohli přečíst o kontroverzním případu s e-mailovým klientem Hey. Tato aplikace totiž vyžaduje předplatné, přičemž tvůrce si platby vyřešil takzvaně po svém.

.