Zavřít reklamu

Ač to Andrej Babiš sliboval, českého Apple Storu jsme se ještě nedočkali. Oficiální cestou tak můžete nakoupit v Apple Online Store, nebo samozřejmě u různých autorizovaných prodejců. Pokud ale chcete zažít předvánoční atmosféru kamenných Apple Storů na vlastní kůži, musíte vyrazit za hranice. Minimálně ve dvou případech to od nich není zas tak daleko. 

Českým hranicím jsou nejblíže dva, jeden v rakouské Vídni a druhý v německých Drážďanech. Samozřejmě záleží, z jakého bodu budete vyrážet. Polsko ani Slovensko svůj Apple Store, stejně jako my, nemají. Prakticky pro celou Moravu a jižní Čechy je tak nejblíže právě jediný Apple Store v Rakousku, tedy konkrétně ten vídeňský. Najdete jej na adrese Kärntner Straße 11. Od pondělí do pátku jsou zde otvírací hodiny od 10 do 20 hodin, v sobotu od 9:30 do 18 a v neděli je zavřeno.

V neděli má ostatně zavřeno i jakýkoli německý Apple Store. Pokud cestujete ze severních Čech, jsou jasnou volbou Drážďany. Tamní Apple Store se nachází v nákupní galerii Altmarkt na adrese Altmarkt 25. Od pondělí do soboty zde mají otevřeno od 10 do 20 hodin. Jestliže si chcete natáhnout cestu až do hlavního města Německa Berlína, najdete v něm zatím jediný Apple Store na adrese Kurfürstendamm 26, i když brzy se už bude otevírat již další. I zde je otevřeno od 9 do 20 hodin.

Apple Rosenstraße se nachází v Mnichově a otevřeno má od 9 do 20 hodin. V Mnichově se nicméně na adrese Hanauer Straße 68 nachází ještě Olympia-Einkaufszentrum (otevírací dobu má od 9:30 do 20 hodin). Posledním relativně dosažitelným Apple Storem je ten ve Frankfurtu. Najdete jej na adrese Große Bockenheimer Straße 30 a navštívit jej můžete od 10 do 20 hodin.

Ve všech zde zmíněných Apple Storech platí povinnost nošení roušek (jsou na prodejnách k dispozici), je v nich regulován počet osob a dodržují se patřičné rozestupy. Nechybí jim ani Genius Bar, na jehož návštěvu je však vhodné se objednat raději předem. 

Témata: ,
.