Zavřít reklamu

Apple představil své AirPody 3. generace 18. října, tedy na události, na které byly hlavními hvězdami nové 14 a 16“ MacBooky Pro. A pokud se podíváte napříč celým internetem, zjistíte, že se jedná o jeden z mála produktů Applu za poslední roky, na který prakticky nenajdete kritiku. 

U MacBooků Pro se mnohým nelíbí jejich design, odkazující k počítačům před deseti lety. Kritizují samozřejmě i jeho výřez pro kameru. Pokud jde o předtím představené iPhony 13, tak ty vypadají jako předešlá generace, takže podle mnohých přinesly minimum inovací, a to co se týče i jejich softwarové stránky. Jedna věc je ale kritika designu, druhá pak funkcí. Prakticky na všechny představené produkty Applu najdete různé „hejty“, které se trefují buď do jejich funkcí nebo designu.

I když se Apple snaží, jak může, mnohdy se mu nepodaří odladit všechny mouchy daného produktu. V případě řečeného MacBooku Pro tak šlo především o chování aplikací kolem nově přítomného výřezu pro kameru. Když se pak podíváme na řečené iPhony 13 Pro, musel u nich Apple minimálně reagovat v případě podpory ProMotion displeje u aplikací třetích stran, kdy si vývojáři nevěděli rady, jak mu odladit své tituly. V obou případech se samozřejmě jedná o softwarové záležitosti.

Výhody nových AirPodů 

AirPody 3. generace mají tu výhodu, že je jejich software vlastně už plně odladěný, protože už před představením měly vydlážděnou cestu nejen od klasických AirPodů ale i od modelu Pro. Pokazit se tak mohlo málo co, a proto k tomu také vlastně nedošlo. I vtipy na jejich vzhled budete hledat těžko. Už dopředu se totiž vědělo, jak vlastně budou vypadat, a tak se nekonalo žádné nemilé překvapení a všichni se už vyčerpali u původní generace a pokročilejšího modelu.

Jediným nedostatkem novinky tak může být jen cena. Jenže ani o ní prakticky nejde moc co říci, protože bylo zřejmé, že bude posazeny mezi model Pro a předchozí generaci. Applu se tak s AirPody 3. generace podařilo to, co už dlouho ne. Jsou totiž nudným produktem, který vlastně nebudí žádné vášně. Na to, jestli je to dobře, už si musíte odpovědět sami. 

Diskuze k článku

    AirPods 3. generace jsou super. Včera jsem si je koupil a rozhodně si nemůžu stěžovat. Špuntům jsem dal šanci, i když jsem věděl, že to nebude fungovat. A hádejte, nefungovalo:) Teď už jsem zase spokojenej. A ANC jsem si ovykl používat prakticky hned. Jinak máte úplně stejné funkce.

celý text

Čtěte více