Zavřít reklamu

Ve středu jsme vás informovali o poměrně zajímavé novince, podle které se mají Apple Watch Series 7 dočkat senzoru pro neinvazivní měření krevního tlaku. S touto informací přišel portál Nikkei Asia, který údajně čerpá přímo z jablečného dodavatelského řetězce a má tak informace prakticky z první ruky. Na celou situaci každopádně nyní zareagoval přední analytik a redaktor Bloombergu, Mark Gurman, který má již nyní poměrně jasno.

Zprávy o implementaci nového zdravotního senzoru přišly spolu s informací o zpožděném představení. Dodavatelé se údajně setkali s kritickými komplikacemi na straně produkce, kvůli čemuž nestihnout včas vyrobit dostatečný počet kusů. Na vině má být především dlouho očekávaný nový design, do kterého navíc potřebují vložit více komponentů s maximálním důrazem na kvalitu provedení. V tomto směru byl zároveň zmíněn i senzor pro měření krevního tlaku. Nutno podotknout, že dané tvrzení překvapilo prakticky celou jablečnou komunitu. Valná většina totiž s ničím takovým letos nepočítala, jelikož například právě Mark Gurman již dříve tvrdil, že do letošní řady se žádná zdravotní vychytávka/senzor nedostane.

Render Apple Watch Series 7:

První zprávy pojednávaly o implementaci senzoru pro měření tělesné teploty. Gurman ale následně objasnil, že tuto potenciální vychytávku Apple musel bohužel odložit, a její uvedení se proto dočkáme nejdřívější v příštím roce u Apple Watch Series 8. Nadále se ještě objevovaly zmínky o revolučním senzoru pro neinvazivní měření glukózy v krvi, což by z jablečných hodinek udělalo přelomové zařízení pro diabetiky. Ti se totiž doposud musejí spoléhat na invazivní glukometry, které měří ze vzorku vaší krve. Na něco podobného si ale ještě chvíli budeme muset počkat, každopádně již nyní je na světě první funkční senzor od jednoho z dodavatelů Applu.

Přijde senzor pro měření krevního tlaku?

Pojďme se ale nyní vrátit k původní zprávě o implementaci senzoru pro měření krevního tlaku. Tato informace se objevila prakticky jen několik týdnů před samotným představením nové řady jablečných hodinek a nabízí se tedy otázka, zdali tvrzení můžeme vůbec věřit. Netrvalo dlouho a ke všemu se na svém Twitteru vyjádřil právě i Mark Gurman, který má ve svém okolí dobře informované zdroje. Dle jeho informací jsou šance na příchod nového zdravotního senzoru prakticky nulové. Překážky na straně produkce jsou namísto toho způsobeny novou technologií displeje.

Představení Apple Watch Series 7

Mezi jablíčkáři se nyní také poměrně často řeší, zdali Apple přesune představení svých hodinek na říjen, anebo jej světu odhalí po boku nových iPhonů 13 při tradiční zářijové keynote. Mark Gurman má v tomto poměrně jasno. Nová generace Apple Watch by se měla odhalit již v září, nehledě tedy na to, zdali jejich uvedení na trh proběhne například o měsíc později. V nadcházejících měsících se totiž pravděpodobně dočkáme ještě zajímavějších produktů, pro které chce gigant z Cupertina získat co možná nejvyšší pozornost. V tomto směru se samozřejmě hovoří o přepracovaném 14″ a 16″ MacBooku Pro s podstatně vyšším výkonem, mini-LED displejem a dalšími vychytávkami.

Render iPhone 13 a Apple Watch Series 7

Rok 2022 bude pro Apple Watch revoluční

Pokud již nějakou dobu netrpělivě čekáte na převratnou změnu u Apple Watch, která by vás okamžitě přesvědčila pro koupi nového modelu, pak byste se měli pravděpodobně dočkat již v příštím roce. Právě rok 2022 by pro jablečné hodinky měl být značně revoluční, jelikož tehdy se dočkáme příchodu zajímavých novinek týkajících se zdraví uživatelů. Na stole je totiž možnost příchodu již zmiňovaného senzoru pro měření teploty, anebo senzoru pro neinvazivní měření hladiny cukru v krvi.

Zajímavý koncept vykreslující měření hladiny cukru v krvi u očekávaných Apple Watch Series 7:

Zároveň se objevují zmínky o značném vylepšení monitoringu spánku a dalších oblastí. V současné době nám tedy nezbývá nic jiného, než trpělivě počkat na to, s čím se Apple nakonec vytáhne. S jedním však již lehce můžeme počítat nyní. Tím je nový design u letošních Apple Watch Series 7, který upustí od zaoblených hran a koncepčně se přiblíží například iPadu Air 4. generace či 24″ iMacu. Je tedy jasné, že chce jablečná společnost obecně sjednotit design svých produktů, čemuž navíc nasvědčují zprávy o chystaném MacBooku Pro, který by měl přijít s podobnými designovými změnami.

.