Zavřít reklamu

V posledních dnech se stále více hovoří o chystaných Apple Watch Series 7, které by měly být představeny již v řádu několika týdnů. Tento očekávaný produkt má přijít s nesmírně zajímavou změnou v podobě nového designu. V tomto směru má Apple údajně vycházet z podoby iPhonu 12 (Pro) a iPadu Air 4. generace, díky čemuž se tedy můžeme těšit na hodinky ve stylu ostrých hran. Podle nejnovějších informací se ale bohužel vyskytly komplikace ve výrobě.

Proč možná Apple Watch dorazí se zpožděním?

O této skutečnosti informoval portál Nikkei Asia. Hromadná produkce byla údajně odložena z relativně závažného důvodu, kterým je právě novější a komplikovanější design produktu. V minulém týdnu měla údajně započít fáze testovací produkce. Během toho ale jableční dodavatelé narazili na spoustu kritických komplikací, kvůli kterých není možné splnit požadované normy a v daném časovém horizontu vyrobit určitý počet kusů. Jestliže jsou tyto informace pravdivé, znamená to jediné – Apple Watch Series 7 se v září nepředstaví, a pravděpodobně si tak na ně budeme muset ještě chvíli počkat.

Render iPhone 13 a Apple Watch Series 7
Zdroj: youtube.com

Zároveň se zde nachází zajímavá paralela s loňským podzimem, konkrétně tedy s tehdejším představením současné generace jablečných telefonů a hodinek. Zatímco loni měl Apple problémy s produkcí iPhonu 12 (Pro), jehož odhalení bylo z těchto důvodů posunuto až na říjen, tak Apple Watch Series 6 se naopak podařilo uvést tradičně v září. Letos se ale situace otočila a prozatím to tedy vypadá, že telefony dorazí během září, avšak na hodinky si budeme muset počkat, pravděpodobně tedy do října. Problémy s produkcí portálu Nikkei Asia údajně potvrdily hned tři dobře informované zdroje. Na vině by měla konkrétně být nedostatečná kvalita samotné produkce, která je způsobena komplexnějším designem. Dodavatelé tak mají problémy se skládáním elektronických modulů, komponentů a displejů dohromady, což představuje hned několik pomyslných kroků zpět.

Zcela nový zdravotní senzor

Zároveň se objevila nesmírně zajímavá informace pojednávající o zcela novém zdravotním senzoru. Podle informací z Nikkei Asia by Apple měl v případě očekávaných Apple Watch Series 7 vsadit na senzor pro měření krevního tlaku. Zde se však dostáváme do ještě zajímavější situace. Řada předních analytiků, včetně redaktora Bloombergu Marka Gurmana, se již dříve shodla na tom, že se žádné podobné zdravotní vychytávky letos nedočkáme. Dle Gurmana Apple nejprve zvažoval možnost měření tělesné teploty pro letošní generaci, avšak z důvodu nedostatečné kvality byl nucen vychytávku odložit až na příští rok.

Věrné kopie očekávaných Apple Watch:

Zprávy Gurmana ale nutně neznamenají, že je příchod podobné novinky nereálný. Některé dřívější zprávy už totiž také hovořily o příchodu senzoru pro měření krevního tlaku, u kterého se navíc nejprve předpokládalo, že dorazí již v případě Apple Watch Series 6. Z důvodu nedostatečně přesných výsledků jsme se ale této funkce nedočkali. I tento senzor by pak měl mít svůj podíl na výrobních problémech. Dodavatelé totiž musí do novějšího těla bezchybně vložit více komponentů, přičemž se klade velký důraz na kvalitu provedení a hodinky samozřejmě musí splňovat normy pro voděodolnost.

Kdy dojde k představení Apple Watch Series 7

Aktuálně je samozřejmě velmi těžké odhadnout, kdy se dočkáme oficiálního odhalení nové generace jablečných hodinek. S ohledem na nejnovější zprávy od Nikkei Asia pravděpodobně můžeme počítat s odsunutím na říjen. Od Applu se každopádně očekává, že své podzimní keynotes opět povede ve virtuální podobě, což společnosti dává spoustu výhod. Nemusí totiž řešit problémy s tím, zdali dostatek žurnalistů a expertů dorazí na jeho oficiální konferenci, jelikož se vše bude odehrávat v rámci on-line prostoru.

Každopádně stále ještě existuje šance, že dodavatelé dokážou takzvaně naskočit do již rozjetého vlaku a budou schopni hromadnou produkci opět nastartovat. Teoreticky je tak stále ve hře zářijové představení jak iPhonu 13 (Pro), tak i Apple Watch Series 7. Výhodou je, že na oficiální informace nebudeme dlouho čekat.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více