Zavřít reklamu

Počítače od Applu mohou kromě práce nebo kreativní tvorby sloužit skvěle například také k zábavě včetně přehrávání videí. Pokud z jakýchkoliv důvodů nechcete pro tyto účely využívat nativní aplikaci QuickTime Player, můžete si vybrat některou z pěti alternativ, které vám nabízíme v tomto článku.

VLC

VLC je klasikou mezi multimediálními přehrávači nejen pro počítače od Applu. Tato apliakce se těší velké popularitě mezi uživateli, a není se čemu divit. Je naprosto bezplatná, spolehlivá, nabízí podporu naprosté většiny audio i video formátů, a spolu s ní získáte také řadu užitečných funkcí, jako je možnost přehrávání lokálních i online souborů, pokročilé ovládací funkce, podpora a správa titulků a mnoho dalšího.

VLC stáhnete bezplatně zde.

Elmedia Player

Elmedia Player je další stálicí na poli mediálních přehrávačů pro Mac. Nabízí podporu většiny běžných video i audioformátů, možnost vytváření a správy playlistů, pokročilé nástroje pro ovládání přehrávání i správu zvuku nebo třeba možnosti přizpůsobení zobrazení. Samozřejmostí je také podpora titulků s možností vyhledávání online zdrojů. Základní verze je zdarma, v PRO verzi za jednorázový poplatek ve výši 499 korun navíc získáte možnost streamování lokálních mediálních souborů na Chromecast, Apple TV a další zařízení, režim obraz v obraze a další bonusové funkce.

Aplikaci Elmedia Player stáhnete bezplatně zde.

IINA

Aplikace IINA se nejen mezi majiteli jablečných počítačů těší opravdu velké popularitě. IINA je propracovaný moderní multimediální přehrávač, který vám prokáže skvělou a spolehlivou službu. Ve skvěle vypadajícím uživatelském rozhraní si můžete užít funkce, jako je podpora tmavého režimu a režimu Obraz v obraze, podpora gest, přizpůsobení vzhledu, možnost několika různých režimů přehrávání a v neposlední řadě také podpora online titulků.

Aplikaci IINA stáhnete zde.

Cisdem Video Player

Pokud hledáte bezplatný videopřehrávač pro váš Mac, a stačí vám spíše základní funkce, můžete vyzkoušet Cisdem Video Player. Tato aplikace nabízí podporu většiny běžných audio a videoformátů, základní i pokročilé prvky pro ovládání přehrávání i hlasitosti, anonymní režim a několik různých režimů zobrazení a přehrávání. Součástí Cisdem Video Player je také nástroj pro pořizování screenshotů. Cisdem Video Player si můžete pořídit také v PRO verzi, která nabízí možnost konverze souborů, a jejíž celoživotní licence vás jednorázově vyjde na 9,99 dolaru.

Aplikaci Cisdem Video Player stáhnete zde.

Omni Player

Další aplikací, kterou můžete využít k přehrávání videí na vašem Macu, je Omni Player. Jeho bezplatná základní verze nabízí samozřejmě podporu většiny audio i video formátů, podporu streamování do jiných zařízení, snadné ovládání, rozšíření pro přehrávání médií v prostředí Safari nebo třeba podporu vyhledávání online titulků. Za jednorázovou platbu ve výši 299 korun získáte Pro verzi, která nabízí pokročilé možnosti ovládání i práce s videem, podporu screenshotů a generování animovaných GIFů a další bonusové funkce.

Aplikaci Omni Player stáhnete zde.

.