Zavřít reklamu

Operační systém macOS nabízí pro účely přehrávání mediálních souborů hned několik nativních aplikací, ty ale z různých důvodů nemusí nutně vyhovovat úplně všem uživatelům. Pokud se i vy poohlížíte po alternativě pro přehrávání filmů či hudby na vašem Macu, můžete se nechat inspirovat naším dnešním článkem.

VLC Media Player

Aplikace VLC Media Player je na poli mediálních přehrávačů nejen pro Mac dlouhodobou stálicí. Dokáže si skvěle poradit se všemi formáty videosouborů z nejrůznějších zdrojů, nabízí jak jednoduché, tak i velmi pokročilé nástroje pro ovládání přehrávání, a disponuje funkcí synchronizace titulků nebo třeba nabídkou audio i video filtrů. Vzhled přehrávače si můžete také pozměnit za pomoci skinů.

Aplikaci VLC Media Player stáhnete bezplatně zde.

Vox

Pokud hledáte aplikaci pro přehrávání hudby na vašem Macu, můžete vyzkoušet Vox. Tento audio přehrávač nabízí podporu běžných i méně běžných audio formátů včetně FLAC, CUE a tady dalších. Nabízí integraci iTunes a Apple Music, disponuje integrovaným přehrávačem internetových rádií a umožňuje také spolupráci se SoundCloud a YouTube. Samozřejmostí je propracovaný ekvalizér, pokročilé ovládání i velmi bohaté možnosti přizpůsobení.

Aplikaci VOX stáhnete bezplatně zde.

IINA

IINA je moderní mediální přehrávač pro macOS, který nabízí podporu všech funkcí jablečného operačního systému. Nechybí zde funkce, jako je obraz v obraze, podpora gest, podpora online titulků, nebo třeba možnost přehrávání jak lokálních souborů, tak i online streamů nebo seznamů videí z platformy YouTube. Aplikace IINA je zcela bezplatná.

Aplikaci IINA stáhnete bezplatně zde.

5K Player

Pro přehrávání mediálních souborů na vašem Macu můžete využít také aplikaci s názvem 5K Player. Tento užitečný nástroj nabízí podporu naprosté většiny běžných audio i video formátů, základní nástroje pro úpravu videí nebo třeba podporu funkce AirPlay. Pochlubit se může také podporou rozlišení až 8K, spoluprací s YouTube včetně stahování videí a celou řadou dalších funkcí.

Aplikaci 5K Player stáhnete bezplatně zde.

Plex

Aplikace Plex patří mezi ty méně známé, na výkonu a kvalitách jí to ale nijak neubírá. Nabízí podporu prakticky všech formátů, je multiplatformní, a může se pochlubit velmi dobře vypadajícím a přehledným uživatelským rozhraním. Plex vám umožní vytvořit si přehlednou knihovnu ze všech vašich lokálních souborů, a nabízí spoustu dalších užitečných funkcí.

Aplikaci Plex stáhnete zde.

.