Zavřít reklamu

Apple je už od úvodní Keynote hojně kritizován za cenu stojánku k novému XDR Displeji. Ten totiž stojí celých 999 dolarů a MSI toho hned využilo ve své reklamní kampani. V té vyzdvihuje vlastní 5K monitor.

MSI na svém oficiálním twitterovém účtu sdílelo příspěvek, ve kterém je obrázek velmi podobný proslulé kampani „I´m a Mac“. Strany se však obrací a stojánek (Mac) vypadá při srovnání s 5K monitorem od MSI (PC) poněkud oškubaně.

Prestige PS341WU je 34“ je velmi dobře vybavený monitor. Nabízí hned 5K rozlišení, HDR 600 certifikaci, 98 % DCI-P3 barevný gamut a stojánek má v ceně. Ta se zastavila na 1 299 dolarů, což je pouze o 300 USD více než u stojánku pro Apple XDR Displej. Respektive alespoň tak firma propaguje svůj produkt, který ale bude na trhu až příští rok.

MSI Prestige klame, bližší pohled odhalí nedostatky

Samozřejmě při bližším zkoumání zjistíme, že vše není tak růžové, jak vypadá. Displej Applu nabídne 6K rozlišení na 32“ panelu. Ačkoli má Prestige fyzicky větší plochu, nenabízí zdaleka tolik pixelů. Další háček se skrývá i v samotném rozlišení, nebo ani nejde o pravý 5K panel nýbrž 5K2K se skutečným rozlišením 5120 x 2160. Místo vysokorychlostního Thunderboltu 3 nabízí pouze USB-C. Zpracování je rovněž také diskutabilní, neboť MSI spoléhá na bílé plasty. A to nejsou všechny parametry.

MSI-mocks-Apple-Pro-Display-XDR

MSI samozřejmě cílí na zcela jiné uživatele než Apple a celou kampaň využívá primárně pro své zviditelnění. Na druhou stranu i v dané cenové kategorii najdeme mnohem zajímavější kusy jako je například LG 34“ UltraFine monitor s podobnými parametry a navíc Thunderbolt 3.

Pravděpodobně však nepůjde o první ani poslední pokus vysmát se Applu. Ten si ostatně naběhl sám. Teoreticky kdyby monitor prodával rovnou se stojánkem a cenu sečetl, možná by vzal mnohým střelivo z rukou.

Zdroj: 9to5Mac

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Furt se někdo Apple vysmívá pro tohle a támhleto a pak musí dávat tablet k mobilu, nebo zlevnit o 70% aby vůbec prodal. A nakonec se směje Apple, ten nic zlevňovat nemusí – a kolikrát mu to už věštili …

    Přehled teda moc nemáte. Apple zlevňuje iPhony jak divý a i přes to mu padají prodeje nejvíce ze všech výrobců mobilních telefonů. A teď je čeká ještě větší problém. Všichni akcionáři Applu se třesou strachy, jak s prodeji zamává obchodní válka USA s Čínou. Pokud Čína přijme odvedná opatření, bude Apple první na řadě a pak bude buď zavírat fabriky nebo zlevňovat ještě víc než konkurence.

    Ale na to nejpodstatnější jste zapoměli :D Ten Apple sh*t monior podporuje max 60Hz :D :D :D V Roce 2019 si koupí 60Hz monitor jen naprostý b*b :D Kdybych měl jít ze 144Hz na 60Hz tak bych dostával epileptický záchvat každých 5 minut :D No hlavně že za 30k se dá koupit totální dělo monitor s lepšími parametry než je tohle a když už tak 4k 144Hz monitor se dá sehnat pod 50K furt tohle než předražený sh*t s 60 Hz jak z roku 1998 :D :D No jo Apple lidičky to budou kupovat protože to má na zadní straně jablko…

celý text

Čtěte více.