Zavřít reklamu

Bylo tomu 1. dubna, co jsme tady na Jablíčkáři publikovali recenzi na prémiové ochranné tvrzené sklo FIXED Armor. Mám jej na svém iPhonu 13 Pro Max ještě teď a vím, že si nikdy jiné už nekoupím. Nebudu mít totiž důvod. 

Abych to vysvětlil trochu lépe – ono spojení „jiné si nekoupím“ myslím tak, že si nekoupím sklo jiné značky, ale vlastně se dá říci, že si nekoupím jiné sklo vůbec, protože ho prostě nebudu potřebovat. Společnost FIXED na sebe v tomto ohledu ušila poměrně dobrý bič. Pokud vám totiž telefon spadne a sklo zachrání displej iPhonu tím, že se samo rozbije, vlastně není potřeba kupovat nové.

FIXED Armor i po čtyřech měsících drží jako přibité a vlastně bez jediného nedostatku na své funkčnosti. Je pravda, že mi telefon za dobu testování nespadnul, ale poměrně výrazně jsem s ním narazil do hrany stolu. Toto způsobilo jediné – prakticky neviditelnou mikrobublinku u pravého dolního rohu. Ta je navíc ještě v oblasti rámečku displeje, tedy na černém podkladu, takže displeji to nijak nevadí. 

Řeknu to upřímně 

Nejsem příznivcem krytů ani ochranných skel. iPhone 13 Pro Max je sám o sobě dost veliký a těžký na to, abych jej ještě uměle zvětšoval a přidával mu na hmotnosti. Existují sice situace, kdy i jeho krytem obrním (zejména při turistice), jinak jej ale nosím tak, jak jej Apple stvořil. Když jsem v minulosti testoval ochranná skla, obvykle jsem to vydržel do prvního drobného defektu nebo nedostatku, a sklo šlo dolů, protože mě štvalo.

Jenže s FIXED Armor je to jiné. Za prvé jsem si za tu dobu zvyknul, za druhé skutečně nemám výhrady k jeho kvalitě. Dosud jsem se totiž nesetkal s kvalitnějším řešením. Kdybych si tedy pořídil nový iPhone, vím, že jej obrním stejnou řadou ochranného skla a pokud bych si zde to stávající rozbil, pořídil bych jej opět. Pořád si ale stojím za tím, co jsem psal v recenzi: 

„Sklo je díky rámečku sice nalepené přesně na středu zařízení, ale neodpustím si poznámku, že je škoda, že nesahá až k ocelovému rámu iPhonu a končí cca milimetr od něho, a to po celém obvodu. Je tím sice zajištěna kompatibilita s jakýmikoli kryty, ale díky tloušťce 0,33 mm by se jistě vešlo i pod ně. Strana skla je po celém obvodu 2,5D, takže je to zaoblené a není nijak ostré a nepohodlné na používání. Díky tomu se zde také zachytává méně nečistot.“ 

Přiložené fotografie jsem pořídil po týdenní dovolené po rakouských jezerech, a tak nebyl čas zařízení nějak čistit. Jak si můžete všimnout, nečistot se sice skutečně nezachytává tolik, ale úplně se tomu nevyhnete. Vadí to? Díky voděodolnosti iPhonu jej stačí vlastně jen opláchnout pod tekoucí vodou a problém máte vyřešený. Hledáte-li tedy skutečně kvalitní sklo pro svůj iPhone, tak jste ho právě našli – vyzkoušeno za vás.

Více informací o skle FIXED Armor se dozvíte zde

.