Zavřít reklamu

Pokud jste o Vánocích pod stromečkem nalezli nějaké zařízení se systémem iOS a zatím jste s nimi zkušenost neměli, pak se asi teprve rozkoukáváte, co vám nový systém nabízí. My jsme se rozhodli vám toto první poznávání trochu ulehčit a připravili jsme si pro vás pár tipů na užitečné aplikace, které sami využíváme a které vám ulehčí práci.

Když se chcete pochlubit svými fotografiemi…

Fotografie už dávno neslouží jen k tomu, abychom si je nechali vytisknout a vložili do alba, dnes se většina lidí chce nádhernými fotkami z dovolené a jiných akcí především pochlubit. Jako nejmocnější nástroj bychom pro tento účel jednoznačně zvolili Instagram. Nejen, že zde můžete nahrávat svoje fotografie, rovněž můžeme sledovat, „lajkovat“ a komentovat fotky ostatních. Aplikace nabízí také základní možnosti úprav fotografií díky přiloženým filtrům. Pokud využíváte i sociální síť Facebook, aplikace se vám postará o pohodlné sdílení. Mimo fotky lze na Instagram nahrávat také videa.

Aplikaci můžete stáhnout zdarma v obchodě App Store, pro běh budete potřebovat systém iOS 9 a novější.

[appbox appstore id389801252?mt=8]

Když byste si chtěli vychutnat ty nejskvělejší hudební tóny…

Osobně pro poslech hudby můžeme doporučit například aplikaci společnosti Spotify. Aplikaci můžete využívat buď zcela zdarma nebo za měsíční předplatné, díky němuž bude kvalita poslechu o poznání kvalitnější, verze zdarma však zcela postačuje, jen si musíte zvyknout na reklamy, které se budou prolínat mezi přehrávanými skladbami.

Z oblíbených skladeb si máte rovněž možnost vytvořit své vlastní playlisty. Největší výhodou jsou však playlisty předpřipravené, které můžete zvolit na základě konkrétního žánru nebo třeba aktuální nálady. V případě nákupu měsíčního předplatného máte navíc možnost hudbu stáhnout pro pozdější offline poslech.

Aplikaci můžete stáhnout zdarma v obchodě App Store, pro běh budete potřebovat systém iOS 9 a novější.

[appbox appstore id324684580?mt=8]

Když slyšíte známý tón a nemůžete si vybavit, odkud jej znáte…

Aplikací pro rozpoznávání hudby je nespočet, tou nejosvědčenější je pro nás však aplikace Shazam, kterou dokonce v nedávné době zakoupil samotný Apple. Velkou výhodou této aplikace je především fakt, že je schopna fungovat i bez aktivního datového připojení (Wi-Fi/data operátora). Své hudební objevy můžete následně sdílet na sociálních sítích, případně si danou skladbu poslechnout v aplikacích Spotify/Apple Music. Hudbu si také můžete zakoupit prostřednictvím odkazu na iTunes. Shazam také rovněž funguje jako malá sociální síť, na které můžete sledovat to, co hledají vaši přátelé z Facebooku.

Shazam-9.7-for-iOS-iPhone-screenshot-001

Aplikaci můžete stáhnout zdarma v obchodě App Store, pro běh budete potřebovat systém iOS 9 a novější.

[appbox appstore id284993459?mt=8]

Když jste filmový či seriálový nadšenec a chcete znát všechny novinky…

Pro nás osobně jsou filmy a seriály velkou vášní… Rádi se na ně díváme, rádi o nich diskutujeme, rádi je vzájemně hodnotíme a srovnáváme. Pokud jste si i vy našli zálibu v návštěvách kin nebo jen chcete znát, co se ve filmovém a seriálovém světě aktuálně děje, zkuste aplikaci IMDb.

V aplikaci najdete nejnovější zprávy o tom, co se v celém tomto odvětví děje. Jsou zde rovněž dostupné trailery všech filmů a seriálů, které vás jen napadnou. Ačkoli je aplikace v angličtině, rozumí si i s českými filmy. Mimo trailery zde ale naleznete také recenze ostatních uživatelů, spolu s recenzemi kritiků – už tedy nemusíte navštívit nic, co by nestálo za těch několik hodin sledování. Na hodnocení se pak můžete podílet také vy sami.

Aplikaci můžete stáhnout zdarma v obchodě App Store, pro běh budete potřebovat systém iOS 9 a novější.

[appbox appstore id342792525?mt=8]

Když už vás nebaví koukat do klasického televizního programu…

Pominuly doby, kdy jsme kupovali televizní program na naší oblíbené trafice, dnes jej můžete mít i ve svém mobilním telefonu nebo tabletu. Jako zástupce jsme zde zvolili aplikaci TV program od společnosti Seznam. Pokud nevlastníte e-mail Seznamu, pak můžete v aplikaci prohlížet jednotlivé televizní kanály a jejich program. Po přihlášení si však můžete utvořit seznam oblíbených televizních stanic a komfort užívání je tak o něco větší. Na jednotlivé pořady si můžete udělat připomínku, díky které na ně nezapomenete. Ta se pak objeví ve formě notifikace.

Aplikaci můžete stáhnout zdarma v obchodě App Store, pro běh budete potřebovat systém iOS 7.1 a novější.

[appbox appstore id323858898?mt=8]

Když máte chvíli volna a chcete se zasmát…

Všichni to známe – máme někdy dlouhou chvíli a chceme se jen tak zasmát, například při cestě autem nebo jinými prostředky nebo v případě studentů při velmi nudné přednášce. I pro takové chvíle máme tip na aplikaci – jmenuje se 9GAG a jakmile ji zapnete, nebudete od ní chtít odtrhnout oči.

Aplikace si odnesla několik ocenění a my se tomu ani nedivíme… Sami u ní „zabijeme“ tolik času, že bychom jej už neměli raději ani počítat. Mimo klasické gagy zde najdete také gif animace a mnoho dalšího. Jednotlivé obrázky můžete komentovat a nadále šířit na své osobní profily (například Facebook,…). Pokud se tedy občas nudíte a hledáte zábavu, která vás rozhodně nenechá chladnými, doporučujeme vyzkoušet!

Aplikaci můžete stáhnout zdarma v obchodě App Store, pro běh budete potřebovat systém iOS 9 a novější.

[appbox appstore id545551605?mt=8]

.