Zavřít reklamu

Jednou z populárních a užitečných nativních aplikací od Applu jsou Připomínky. Fungují napříč všemi zařízeními a můžete je využít k produktivitě, plnění cílů a udržení přehledu o vašich každodenních povinnostech. V dnešním článku vám přineseme několik tipů pro ještě lepší využívání Připomínek v prostředí operačního systému iOS.

Widget na plochu

Operační systém iOS 14 přinesl skvělou novinku v podobě možnosti přidání widgetů na plochu. Podporu těchto widgetů pochopitelně nabízejí také nativní aplikace od Applu včetně Připomínek. Widget Připomínek přidáte na plochu vašeho iPhonu tak, že dlouze stisknete volné místo na ploše, dokud se ikonky neroztřesou. Poté klepněte na “+” v levém horním rohu a v seznamu aplikací vyberte Připomínky. Poté stačí už jen zvolit formát widgetu a v dolní části obrazovky klepnout na Přidat widget.

Sdílení a delegování připomínek

Připomínky jsou také skvělým nástrojem pro spolupráci. S kolegy můžete tímto způsobem sdílet pracovní úkoly – stačí vytvořit připomínku, sdílet ji s příslušnými kontakty, a poté u položky, kterou chcete přiřadit někomu jinému, klepnout nad klávesnicí na ikonku osoby. Pro sdílení připomínky klepněte na ikonku tří teček v kroužku v pravém horním rohu a zvolte Sdílet seznam.

Správa chytrých seznamů

Součástí nativních Připomínek jsou také takzvané chytré seznamy. Najdete je v horní části hlavního okna aplikace, nesou názvy Dnes, Vše, Naplánováno, Označeno, případně Přirazeno mně. Ještě nedávno nebylo možné s těmito seznamy jakkoliv nakládat, s příchodem operačního systému iOS 14 ale uživatelé dostali možnost je odstranit, respektive skrýt. V pravém horním rohu klepněte na Upravit, a poté zaškrtněte seznamy, které chcete ponechat zobrazené.

Personalizace připomínek

U připomínek můžete nastavit nejenom název, ale například také barvu nadpisu nebo ikonu. Pro změnu vzhledu připomínky otevřete vybranou připomínku a v pravém horním rohu klepněte na ikonku tří teček v kroužku. Zvolte Název a vzhled, a poté můžete vyměnit ikonku připomínky a změnit barvu. Po dokončení změn klepněte na Hotovo v pravém horním rohu.

.