Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Majitelé Maců s M1 hlásí první problémy, které souvisí s Bluetooth

V tomto měsíci jsme se dočkali podstatné změny. Apple se nám totiž pochlubil s vůbec prvními Macy, které jsou vybaveny čipy M1 z rodiny Apple Silicon. Tyto stroje svým uživatelům nabízí podstatně vyšší výkon, lepší energetickou náročnost a řadu dalších benefitů. Bohužel ale nic není bezchybné. Na internetu se začínají hromadit nejrůznější stížnosti od samotných majitelů těchto Maců, kteří si stěžují na problémy s Bluetooth. Ty se navíc projevují různě, a to od přerušovaného spojení s bezdrátovým příslušenstvím až po kompletně nefungující propojení.

Tyto problémy navíc postihují majitele všech nových strojů, tedy MacBooku Air, 13″ MacBooku Pro i Macu mini. Již nyní víme, že druh příslušenství na chybu nemá pravděpodobně vliv. Problémy totiž postihují majitele příslušenství nejrůznějších výrobců a stejně tak i ty, kteří používají výhradně produkty od Applu – tedy například AirPods, Magic Mouse a Magic Keyboard. Nejhůře by na tom měl být Mac mini. U tohoto kousku se totiž lidé samozřejmě spoléhají na bezdrátovou konektivitu o něco více, aby dokázali uvolnit dostupné porty. Na diskuzních fórech se objevil i příběh jednoho postihnutého uživatele, kterému kalifornský gigant vyměnil kus za kus. Chyba navíc nepostihuje všechny. Někteří uživatelé nemají s připojením příslušenství žádný problém.

mac mini m1
Apple MAC MINI 2020; Zdroj: MacRumors

Aktuálně samozřejmě nikdo netuší, zdali se jedná o softwarovou či hardworovou chybu a jak se situace bude vyvíjet nadále. Jedná se navíc o poměrně zásadní problém, protože připojení skrze Bluetooth je (nejen) pro jablečné počítače zcela klíčové. Apple na celou situaci prozatím nezareagoval.

Čeká nás příchod předesignovaných MacBooků s Apple Silicon

O projektu Apple Silicon oficiálně víme již od června letošního roku, kdy se nám s přechodem na vlastní čipy Apple pochlubil při příležitosti vývojářské konference WWDC 2020. Od té doby se na internetu objevila řada nejrůznějších zpráv. Ty pojednávaly především o tom, jakých Maců se dočkáme nejdříve a jaké jsou následující vyhlídky do budoucnosti. Poměrně zásadním zdrojem těchto informací je veleuznávaný analytik Ming-Chi Kuo. Ten se nyní opět nechal slyšet a přinesl svou prognózu o tom, jak bude Apple s Macy s Apple Silicon postupovat nadále.

MacBook Pro koncept
Koncept MacBooku Pro; Zdroj: behance.net

Podle jeho odhadů bychom se v příštím roce měli dočkat příchodu nového 16″ MacBooku Pro. Poměrně zajímavější novinkou je ale očekávaný 14″ MacBook Pro, který po vzoru zmiňovaného většího sourozence zmenší rámečky, nabídne lepší zvuk a podobně. O tomto redesignu menšího „Pročka“ se ostatně hovoří již od minulého roku a danou změnu potvrzuje hned několik legitimních zdrojů. Tyto novinky by měly být představeny v druhém, nebo třetím kvartále roku 2021. Nadále se poměrně často mluví o předesignovaném 24″ iMacu či o menší verzi Macu Pro. V současné chvíli se samozřejmě jedná o pouhé dohady a na oficiální informace si budeme muset počkat až do příštího roku. Osobně ale musím uznat, že se mi představa 14″ MacBooku Pro s ještě lepším čipem Apple Silicon velice zamlouvá. A co vám?

Nová jablečná reklama ukazuje kouzlo HomePodu mini

Vánoce se nezadržitelně blíží. Na dobu svátků se samozřejmě připravuje i samotný Apple, který dnes zveřejnil novou reklamu. V té si můžeme povišmnout známé rapperky jménem Tierra Whack. Reklama nese označení „Kouzlo mini“ (The magic of mini) a konkrétně ukazuje, jak hudba dokáže zlepšit vaši náladu. Hlavní postava se nejprve tváří poměrně znuděně, ale její nálada se v okamžiku promění k lepšímu poté, co ji okouzlí právě HomePod mini. V celém spotu se navíc objevila sluchátka AirPods a klasický HomePod z roku 2018. Reklamu si můžete prohlédnout níže.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Nemám absolutně žádnej problém s Macem mini s M1 chipem. Přes BT mám připojenou klávesnici, trackpad, často i sluchátka, všechno jede naprosto v pohodě.

    Mam M1 v Airu zadny problem, naproti tomu iMAC s Intelem dela od naistalovani BigSuru presne ty potize s rozpojovanim BT jak je popisuje autor clanku….

celý text

Čtěte více.