Zavřít reklamu

Začátkem února jsme psali o specifické chybě v Adobe Premiere Pro, která mohla nenávratně poškodit reproduktory MacBooku Pro. Uběhly dva týdny, než Adobe konečně přišlo s řešením v podobě opravy, jež přináší nejnovější aktualizace. Tu si všichni uživatelé programu mohou stáhnout skrze Creative Cloud pro macOS.

Chyba se týkala jen programu Premiere Pro a sužovala pouze MacBooky Pro. Problém se nejčastěji projevoval při úpravách nastavení zvuku videa, kdy se během konfigurace ozvaly výrazně hlasité zvuky a tím se oba reproduktory nenávratně poškodily. Oprava pak nešťastníky vyšla na 600 dolarů (cca 13 500 Kč). Částka servisu se vyšplhala především proto, že kromě reproduktorů bylo potřeba vyměnit klávesnici, trackpad a baterii, protože součástky jsou navzájem propojeny.

První případy se objevily už v listopadu minulého roku, Adobe ale začalo problém řešit až v průběhu tohoto měsíce, kdy o chybě začala informovat média. Společnost jako dočasné řešení radila deaktivovat mikrofon v Preferences –> Audio Hardware –> Default Input –> No Input.

S novou verzí 13.0.3 by ale měla být chyba v Premiere Pro vyřešena již definitivně. Otázkou ovšem zůstává, zda Adobe hodlá poškozeným uživatelům nabídnout nějakou formu kompenzace. Prozatím se společnost k problému nijak oficiálně nevyjádřila.

macbook2017_speakers

Zdroj: Macrumors

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.