Zavřít reklamu

Když Apple minulý měsíc vydal 16″ MacBook Pro, řada odborníků i běžných uživatelů zajásala zejména kvůli tom, že se s novým strojem vrátil také starý dobrý nůžkový mechanismus klávesnice. Bohužel se ale nedá říci, že by byl nový MacBook Pro stoprocentně bez chyby – uživatelům se totiž začínají ve větší míře objevovat problémy s reproduktory.

Někteří z novopečených majitelů 16″ MacBooku Pro si stěžují, že reproduktory občas vydávají zvláštní a do jisté míry obtěžující zvuk. Stížnosti se objevují na uživatelských diskusích na stránkách podpory Applu, stejně jako na sociálních sítích nebo diskusních platformách typu Reddit. Uživatelé si ve většině případů hlásí, že se z reproduktoru ozývají zvuky praskání. Na videu níže můžeme vidět, že se zvuk ozývá ve chvíli, kdy se pozastaví přehrávání.

Totožný problém má u svého MacBooku Pro i jeden z redaktorů serveru 9to5Mac, Chance Miller, podle kterého je praskání nejvíce patrné v případě přehrávání systémových zvuků, jako jsou různé notifikace. Jeden z uživatelů uvedl, že svůj MacBook odnesl do Apple Storu, kde se stejný problém prokázal i u dalších 16″ MacBooků Pro – vyskytl se hned u tří ze čtyř testovaných modelů.

Apple svůj MacBook Pro vydal v polovině listopadu. Zatímco nůžkový mechanismus klávesnice sklidil pozitivní ohlasy, kritiky se dočkala například neinovovaná kamera nebo absence podpory standardu Wi-Fi 6.

16-inch MacBook Pro klavesnice escape
Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.