Zavřít reklamu

iMessage je skvělé řešení zasílání zpráv, které obchází drahé SMS a umožňuje bez komplikací zasílat zprávy a fotografie zdarma všem uživatelům iOS. Chtělo by se říct „služba, která prostě funguje“, pokud ovšem funguje. Nedávno vyšlo najevo, že pakliže se uživatel rozhodne přesedlat na telefon s jiným operačním systémem, v důsledku spojení telefonního čísla s iMessage se může stát, že uživatel zprávy odeslané z iPhonů vůbec nemusí dostat.

iMessage totiž zcela obchází klasickou cestu zasílání zpráv a zpráva cestuje přes servery Applu místo sítě operátora. Jelikož je služba spárovaná s telefonním číslem, iPhone odesílatele stále telefon příjemce pokládá za iPhone. Jedna bývalá majitelka iPhonu již podala žalobu na Apple za porušování kalifornského zákona, který zakazuje neférové jednání při konkurenčním boji. Žalobkyně totiž považuje onu chybu ve službě za nástroj pro udržení uživatelů v ekosystému Applu.

Celou situaci navíc zhoršil nedávný glitch na serveru, který znemožnil nápravu situace klasickými cestami, které služba využívá. Apple potvrdil, že si je problému vědom a na řešení pracuje. Nedávno měl opravit chybu, která způsobovala problémy některým uživatelům, nicméně společnost plánuje v blízké době ještě další opravy, které by měly problémy s iMessage zcela vyřešit. Pro magazín Re/code Apple potvrdil, že chystá opravy své služby pro příští aktualizaci iOS 7. Nejjistější způsob, jak zabránit, aby se zprávy neztrácely, pokud vyměníte telefon za přístroj s Androidem či jiným operačním systémem, tak je před prodejem a vymazáním uživatelských dat iMessage v nastavení vypnout.

Služba iMessage měla hlavně za poslední rok problémů více než dost. Nejvýraznější byl asi podzimní výpadek, kdy nebylo možné zprávy vůbec odesílat a i potom následovalo několik menších výpadků, kdy byla služba nějakým způsobem nedostupná.

Zdroj: Re/code

Příležitostný překladatel, hudebník a velký milovník jablečného železa.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Co jsem to kdy zkoušel, iMessage je něco jako náhodný generátor zpráv. Někdy zpráva přijde, někdy přijde vícekrát a někdy nepřijde pro jistotu vůbec. Ať už posílám mezi jakýmikoliv zařízeními s OS X nebo iOS. Nevím, jak bych něco takového mohl vůbec používat.

    Zaujimave. Nikdy, skutocne nikdy som s iMessage problemy nemal …. poslal som ich uz snad tisice … vzdy uz vopred vidim ci adresat ma tiez imessage alebo nie co je tiez pohodlne a vyhodne.

    Používám iMsg od počátku, denně často desítky zpráv, zatím žádné problémy, dokonce ani hlášené výpadky služby jsem nezaznamenal. V práci máme 20 služebních iPhonů, taky žádné potíže. Jeden, který přešel na Windows phone je natolik příčetný, že sám vypnul při přechodu iMsgf v Iphonu, tušil, že se tohle může stát.

    Osobně jsem tento problém nikdy nezaznamenal, při cestách v zahraničí telefon sám automaticky odešle zprávu přes GSM když iMessage není k dispozici. Nejsem blázen abych opouštěl iOS, ale i kdybych tak udělal, pohlídal bych si deaktivaci.

    Mně zas nefunguje posílání zpráv přes gsm, když selže pokus o iMessage. Zpráva tam prostě visí, dokud obě strany nejsou obě najednou zase online. S příjmem totéž. Musím to dost nepřirozeně řešit, že důležité kontakty mám uloženy dvakrát, jednou jako iMessage, když jsem online a jako neiPhone, když jsem bez netu.

celý text

Čtěte více.