Zavřít reklamu

iMessage je skvělé řešení zasílání zpráv, které obchází drahé SMS a umožňuje bez komplikací zasílat zprávy a fotografie zdarma všem uživatelům iOS. Chtělo by se říct „služba, která prostě funguje“, pokud ovšem funguje. Nedávno vyšlo najevo, že pakliže se uživatel rozhodne přesedlat na telefon s jiným operačním systémem, v důsledku spojení telefonního čísla s iMessage se může stát, že uživatel zprávy odeslané z iPhonů vůbec nemusí dostat.

iMessage totiž zcela obchází klasickou cestu zasílání zpráv a zpráva cestuje přes servery Applu místo sítě operátora. Jelikož je služba spárovaná s telefonním číslem, iPhone odesílatele stále telefon příjemce pokládá za iPhone. Jedna bývalá majitelka iPhonu již podala žalobu na Apple za porušování kalifornského zákona, který zakazuje neférové jednání při konkurenčním boji. Žalobkyně totiž považuje onu chybu ve službě za nástroj pro udržení uživatelů v ekosystému Applu.

Celou situaci navíc zhoršil nedávný glitch na serveru, který znemožnil nápravu situace klasickými cestami, které služba využívá. Apple potvrdil, že si je problému vědom a na řešení pracuje. Nedávno měl opravit chybu, která způsobovala problémy některým uživatelům, nicméně společnost plánuje v blízké době ještě další opravy, které by měly problémy s iMessage zcela vyřešit. Pro magazín Re/code Apple potvrdil, že chystá opravy své služby pro příští aktualizaci iOS 7. Nejjistější způsob, jak zabránit, aby se zprávy neztrácely, pokud vyměníte telefon za přístroj s Androidem či jiným operačním systémem, tak je před prodejem a vymazáním uživatelských dat iMessage v nastavení vypnout.

Služba iMessage měla hlavně za poslední rok problémů více než dost. Nejvýraznější byl asi podzimní výpadek, kdy nebylo možné zprávy vůbec odesílat a i potom následovalo několik menších výpadků, kdy byla služba nějakým způsobem nedostupná.

Zdroj: Re/code
.