Zavřít reklamu

Ve včerejších večerních hodinách jsme vás na našem magazínu informovali o tom, že Apple vydal nové verze operačních systémů – konkrétně se jedná o iOS 14.4.2, společně s watchOS 7.3.3. Není vůbec ve zvyku, že by Apple aktualizace vydával v pátek večer, kdy už jsou všichni ve víkendovém režimu a nejspíše už sledují nějaký seriál. Součástí obou těchto nových verzí operačních systémů jsou „pouze“ opravy bezpečnostních chyb, což kalifornský gigant potvrzuje přímo v poznámkách o aktualizaci. Pokud si ale celou tuto situaci spojíte, tak zjistíte, že se v původních verzích operačních systémů musela nacházet vážná bezpečnostní chyba, kterou Apple musel co možná nejdříve opravit.

Samotné poznámky o aktualizaci nám žádné konkrétní informace neprozradily – nacházela se v nich pouze následující věta: “Tato aktualizace přináší důležité aktualizace zabezpečení.” Pro zvídavé jedince však máme dobrou zprávu, jelikož se podrobné detaily objevily na vývojářském portálu Applu. Na něm se můžete dozvědět, že starší verze iOS 14.4.1 a wachOS 7.3.2 obsahovaly bezpečnostní chybu ve WebKitu, která mohla být zneužita k hacknutí či k přenosu škodlivého kódu. I když samotná jablečná společnost neuvádí, zdali byla chyba aktivně zneužívána, tak vzhledem ke dni a hodině aktualizace lze předpokládat, že ano. Aktualizaci obou operačních systémů byste tedy na iPhonu i Apple Watch rozhodně neměli zbytečně odkládat. Pokud totiž někomu ležíte v žaludku, nemuselo by to dopadnou dobře.

V případě, že chcete váš iPhone či iPad aktualizovat, tak se nejedná o nic složitého. Stačí, abyste přešli do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru, kde novou aktualizaci vyhledejte, stáhněte a nainstalujte. V případě, že máte nastavené automatické aktualizace, tak se nemusíte o nic starat a iOS či iPadOS 14.4.2 se vám nainstaluje automaticky v noci, tedy pokud bude iPhone či iPad připojen k napájení. Pokud chcete aktualizovat vaše Apple Watch, tak se nejedná o nic složitého. Stačí, abyste přešli do aplikace Watch -> Obecné -> Aktualizace softwaru, popřípadě můžete přímo na Apple Watch otevřít nativní aplikaci Nastavení, kde lze aktualizaci provést také. Je nicméně potřeba jako již tradičně zajistit hodinkám připojení k internetu, k nabíječce a navrch ještě 50 % nabití jejich baterie.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více