Zavřít reklamu

Pokud bychom měli rovnat společnosti Apple a Samsung co se objemu jejich záběru týče, Apple prostě prohraje. Samsung Group má totiž své prsty téměř ve všech oblastech trhu, kdy to u chytrých telefonů jen začíná. Applu tak dodává i displeje, a ty jsou paradoxně lepší, než sám používá. Proč? 

Když jsme tedy uvedli telefony, dodejme, že Samsung vyrábí i televizory, bílou techniku a vysavače, ale i léky, těžkou techniku (bagry) a nákladní lodě. Cizí mu není ani výroba čipů nebo právě displejů. Uživatelé chytrých telefonů si samozřejmě většinou dosah společnosti neuvědomují, ale Samsung je konglomerát, který umožňuje mnoho technologických pokroků v Jižní Koreji i mimo ni – cvičí dokonce i vodící psi pro zrakově postižené.

Divize Samsung Display 

Divize Samsung Displej dodává své displeje nejen mobilní divizi pro zařízení Galaxy, ale dodává je i Applu a jiným společnostem. Konkrétně iPhonům 14 zajišťuje 82 % všech zobrazovačů, kdy se na zbylých procentech podílejí společnosti LG Display (12 %) a BOE (6 %), a to zejména pro základní řadu. Pokud jde o čísla počtů kusů, tak ještě před uvedením iPhonů 14 chtěl Apple po Samsungu nějakých 28 milionů displejů, což není úplně zanedbatelné číslo, které navíc s postupným prodejem telefonů pořád poroste.

I když pak je Samsung Display součástí Samsungu, funguje i jako nezávislá byznysová jednotka. Protože pak Apple dodává na trh tolik svých iPhonů, že je druhým největším prodejcem smartphonů na světe, tak kdyby jej v rámci konkurenčního boje Samsung Display v dodávkách displejů odmítl, celá společnost by to znatelně pocítila na svých příjmech. A protože peníze jsou až na prvním místě, dovolit si to prostě nemůže.

Nejlepší displej na trhu 

Když uváděl Samsung letos v únorů svůj vrcholný top model v podobě telefonu Galaxy S22 Ultra, dostal ten displej s maximálním jasem 1 750 nitů. V tu dobu neměl nikdo více a byl tak jistým unikátem, který ale nyní iPhone 14 Pro překonal, protože ten nabízí „papírový“ jas 2 000 nitů. V obou případech ale displeje dělá stejná společnost, tedy Samsung Display, která ale na technickém návrhu displeje iPhonů s Applem úzce spolupracuje, a logicky jej nemůže použít do „svých“ telefonů Galaxy.

Navíc když si vezmete prodeje vrcholných iPhonů oproti prodejům Galaxy S22 Ultra, je jasné, že první zmíněný v tomto svého soka překoná. Navíc má k tomu také hned dva modely. I z toho důvodu je pro Samsung Display výhodnější prodávat Applu své řešení, protože na něm jistě vydělá více než na prodejích displejů pro svou Ultru. Je ale samozřejmé, že Galaxy S23 Ultra bude mít podobné specifikace displeje, jako aktuální iPhony 14 Pro. Na trh by měla tato vlajková loď Samsungu přijít někdy na přelomu ledna/února roku 2023.

Podle odborného testu DisplayMate je displej přítomný v iPhonu 14 Pro Max dosud nejlepším displejem, kterým je nějaký smartphone osazen. Je to tedy i jistá pochvala právě pro Samsung. Naměřený maximální jas přitom ještě převyšuje udávanou hodnotu, kdy se jedná dokonce o 2 300 nitů. Dobře si vede i v podání bílé, věrnosti barev nebo pozorovacích úhlech.

.