Zavřít reklamu

Operační systém iOS nabízí poměrně širokou řadu užitečných nativních aplikací, které nám dokážou zpříjemnit náš každodenní život. Z těch nejoblíbenějších můžeme zmínit například jednoduchý kalendář, Mail, Zprávy, Připomínky či Poznámky. Prakticky každý uživatel pak také používá nativní Hodiny. Tato aplikace poslouží jako budík, stopky či minutka, případně dokáže vyobrazit světový čas v různých časových pásmech. Nyní ale zůstaňme u zmiňované funkce buzení. I když appka plní svůj účel, tak i přesto čelí kritice ze strany některých jablíčkářů, kterým schází některé doplňkové funkce.

Osobně jsem i sám přestal nativní budík používat a namísto toho jsem vyzkoušel různé alternativy. Po delším testování jsem nakonec setrval u aplikace Alarmy, která se v obchodě aplikací App Store těší nemalé oblibě. Tento nástroj na první pohled reprezentuje obyčejný budík – stačí nastavit, v kolik vás má appka vzbudit a ta následně začne vydávat předem definovaný zvuk. Celé to ale ještě posouvá o několik kroků vpřed s řadou doplňujících funkcí, které bychom u nativního řešení zkrátka nenašli.

Alarmy: Komplexní parťák pro spánek

Hned ze začátku určitě nesmíme zapomenout zmínit, že Alarmy není úplně obyčejným budíkem. Ve skutečnosti se totiž jedná o komplexní nástroj sloužící pro optimalizaci spánku. Kromě chytrého buzení proto nabízí klidné zvuky pro snazší usínání, vede takzvané ranní záznamy a celkově tedy pomáhá s budováním zdravého spánkového režimu. Má to ale i svou nevýhodu.

Vzhledem ke všem možnostem je tento software placený, respektive pro odemčení jeho plného potenciálu je nutné přejít z bezplatné verze na Premium, která se platí ve formě předplatného. Sám musím uznat, že cena rozhodně není nejnižší. Alarmy si totiž za měsíční používání účtuje 199 korun. Na druhou stranu platit verzi Premium není absolutně nutné. Přestože odemyká některé zajímavé vychytávky, já osobně se bez ní hravě obejdu a celou dobu se spoléhám pouze na bezplatnou verzi se základními funkcemi.

Proč Alarmy

Nyní už ale pojďme přejít k tomu nejdůležitějšímu aneb proč namísto nativního budíku používám aplikaci Alarmy. Ta totiž s ohledem na buzení nabízí řadu doplňujících funkcí, které dokážou uživateli pomoc s probuzením a nastartováním jeho dne. Při vytváření budíku je proto možné nastavit způsoby pro jeho vypnutí. Právě v tomto vidím ten vůbec největší benefit. Konkrétně se nabízí dřepy, psaní, kroky, zatřesení, pořízení obrázku, matematické problémy, naskenování čárového kódu či paměťová cvičení. Pokud takovouto činnost vybereme, tak následně budeme nuceni ji splnit. Bez toho nepřestane budík zvonit.

Alarmy

Jakožto uživatelé si proto můžeme vybrat přesně to, co nám vyhovuje nejlépe. Jakmile začne budík ráno zvonit, bude po nás žádat splnění konkrétní činnosti. V tomto ohledu se proto nabízí dvě možnosti – buďto jej úplně normálně odložíme, nebo se rozhodneme pro vypnutí, což je podmíněno zmiňovanou úlohou. Pokud se jedná například o matematické úlohy, budeme muset spočítat předem nastavený počet různě obtížných příkladů. Obtížnost samozřejmě volíme předem při nastavení. Jedná se tak o parádní způsob buzení, který dokáže nastartovat náš den hned od samotného začátku.

Prémiové funkce buzení

Určitě bychom neměli zapomenout zmínit takzvané prémiové funkce buzení, které jsou k dispozici pouze pro předplatitele. V takovém případě se nabízí například Alarm Power-Up, která budíku přidá několik dalších možností. Pokud například jako uživatelé na budík nereagujeme po dobu 40 sekund, začne jej automaticky zesilovat. Stejně tak dokáže každou minutu sdělit aktuální čas. Další funkcí je ještě Wake Up Check. Jak už její název napovídá, tato možnost má předcházet tomu, aby se uživatel nevrátil do postele, případně aby znovu neusnul. Po určité době od zaznění budíku se proto objeví notifikace, v níž se appka ptá na to, zdali jsme jako uživatelé vzhůru. Na její potvrzení máme pouze 100 sekund. Pokud to prošvihneme, budík se opět aktivuje.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.