Zavřít reklamu

Jablečné tablety se těší stále vzrůstající popularitě. Ta navíc byla umocněna i globální pandemií, kdy lidé potřebovali vhodná zařízení pro práci a studium z prostředí domova. Aktuálně navíc přišla analytická společnost Counterpoint s nejnovější zprávou, ve které se zaměřuje na prodeje iPadů v prvním čtvrtletí letošního roku. Apple totiž už v roce 2020 mohl slavit 33% meziroční nárůst v prodejích, přičemž úspěch dokázal zopakovat i tentokrát.

Takto Apple prezentoval nový iPadOS 15:

Podle informací od společnosti Counterpoint Applu v prvním čtvrtletí roku 2021 tržní podíl na trhu s tablety meziročně vzrostl z 30 % na 37 %. Ačkoliv byl celý trh ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku na svém maximu, tak nyní měl znovu vzrůst o dalších 53 %. Toho samozřejmě chtěli využít i sami prodejci, aby uspokojili zvýšenou poptávku. Například Apple i Samsung proto vydali řadu nových modelů, které nejrůznějšími způsoby propagovali. Díky tomu také obě společnosti dokázaly v tomto směru růst. Na druhou stranu ale například čínský Huawei ztratil část svého tržního podílu, z drtivé části kvůli uvalenému embargu.

iPadOS Pages iPad Pro
Zdroj: Smartmockups

Co se pak týče iPadů, tak jejich prodeje se již v roce 2020 meziročně zlepšily o 33 %. To se podařilo zopakovat i nyní, kdy za první čtvrtletí 2021 tato hodnota vstoupla na 37 %. Nejlépe se prodejům dařilo v Japonsku, kde překonaly svůj lokální rekord. Nejoblíbenějším modelem je pak základní iPad 8. generace, který stojí za drtivou většinou prodaných kusů. Ze všech prodaných jablečných tabletů dělá totiž větší polovinu, konkrétně tedy 56 %, právě zmiňovaný iPad. Následuje iPad Air s 19 % a iPad Pro s 18 %. iPad 8. generace si první příčku dokázal získat z prostého důvodu. V poměru cena/výkon se jedná o prvotřídní zařízení, které si s řadou úloh poradí lusknutím prstu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více