Zavřít reklamu

Zveřejněné finanční výsledky neodhalily jen růst služeb, ale také zmátoření prodejů iPhonů. Novým modelům se daří a zejména iPhone 11 bojuje o pozici toho nejoblíbenějšího.

Prodeje iPhonů se vzpamatovaly. A to byly do čtvrtého fiskálního čtvrtletí 2019 započítány pouze poslední dva týdny září. Neprojevila se tedy celá poptávka po nových modelech iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Už nyní však víme, že nejdostupnější iPhone 11 kopíruje úspěch iPhone XR a patrně opět uzme pozici nejoblíbenějšího iPhone.

Redaktoři Reuters vyzpovídali Tima Cooka a požádali jej o bližší komentář. Ten sdělil, že „iPhone zažívá pozoruhodný návrat k úspěchům ze začátku letošního roku“.

Apple už letos neuvádí konkrétní čísla prodejů, nýbrž pouze celkové výnosy za jednotlivé kategorie produktů. iPhone pak sám o sobě tvoří jeden segment zisků Applu. Analytici musí prodané kusy vypočítávat.

iPhone 11 Pro a iPhone 11 FB

Správně odhadnutá cena iPhone 11

Cook dále dodal, že Apple správně odhadl cenovou politiku. To se například odráží na důležitém čínském trhu, kde je právě model iPhone 11 velmi úspěšný a oblíbený. Apple mírně snížil cenu a oproti loňsku tak nejdostupnější model nepatrně „zlevnil“. V USA se prodává za 699 USD a v ČR za 20 990 Kč.

„Základní cena 699 dolarů je jasným důvodem pro mnoho lidí ke koupi a dává jim další příležitost k upgradu. Speciálně v Číně jsme brali v potaz místní cenové hladiny, se kterými jsme měli úspěch již dříve,“ říká Cook.

Tim Cook rovněž očekává velmi silné první fiskální čtvrtletí roku 2020, které nyní začíná. Prodeje iPhonů 11 jsou vysoké a zdatně jim sekundují služby a „nositelností“ (wearables). CEO Applu doufá, že se rovněž podaří urovnat spory mezi USA a Čínou. To by se totiž dále pozitivně promítlo do výsledků hospodaření v prvním fiskálním kvartálu nového roku.

.