iWant

Profesionální vývoj aplikací v rodinné atmosféře? Jde to aneb upřímná zpověď vývojáře

iWant

PR. Jmenuji se Martin a pracuji ve firmě Hönigsberg & Düvel Datentechnik Czech (dále HuD) v Mladé Boleslavi, která nabízí široké portfolio služeb a řešení ve vývoji aplikací, především pro operační systém iOS. Chtěl bych se s Vámi podělit o podrobnosti ze svého vývojářského života, proto odpovídám na často kladené otázky.

Má iOS budoucnost?

Určitě má. Apple jde v řadě věcí jinou cestou než konkurence, což v praxi znamená, že často vyšlapává cestičku a udává trendy v oblasti IT. Proto má podle mě iOS před sebou zářnou budoucnost. To byl i důvod, proč jsme odstartovali řadu nových iOS projektů a v tuto chvíli hledáme nové parťáky do týmu vývoje. Více podrobností najdete na www.hud.cz nebo Vám sdělí naše kolegyňky z personálního oddělení (personal@hud.cz).

V čem se HuD liší od konkurence?

Je to především rodinná pracovní atmosféra, máme se prostě navzájem rádi a trávíme spolu čas i nad rámec oficiálních letních a vánočních akcí ve firmě. Zavedli jsme si dotační program, prostřednictvím kterého jsou firmou dotovány společné aktivity. I díky tomu jsme si mohli užít například víkendový vodácký či lyžařský výlet, turnaje ve volejbalu, squashi nebo dokonce pravidelné lekce jógy. Ve firmě se všichni známe jmény a scházíme se u kávovaru v přezůvkách, kde se mnohdy vyřeší víc než po mailu.

Jaké aplikace ve firmě vyvíjíte?

Jsme hodně všestranná parta. V současnosti například pracujeme na aplikacích umožňující vzdálený přístup k firemním datům přes iPhony. Ve spolupráci s technickým vývojem automobilek také vytváříme aplikace umožňující oboustrannou komunikaci s interními systémy ve voze – zde například využíváme unikátní technologii CarPlay. Myslíme ale i na budoucnost, naše týmy neignorují ani strojové vidění nebo rozšířenou realitu.

Na jakou aplikaci jste nejvíce pyšní?

V první řadě asi musím zmínit aplikaci MFA pro. Byla první na našem trhu, která využívala propojení SmartLink a umožňovala zobrazení řady zajímavých informací v reálném čase – například okamžité spotřeby paliva nebo rychlosti. Aplikace také sbírala hodnoty z velkého počtu snímačů a řídicích jednotek, takže bylo možné v mobilu sledovat například i tlak pneumatik, teplotu chladicí kapaliny či oleje, podélné i příčné zrychlení nebo dokonce napětí akumulátoru.

Kdo jsou vaši zákazníci?

Část našich aplikací je určena pro výrobní společnosti, v současné době máme především klienty z automobilového průmyslu. Dlouhodobě spolupracujeme se Škoda Auto, ale aplikace vyvíjíme i pro Volkswagen nebo pro Audi.

Toto je komerční sdělení.