Zavřít reklamu

Firma DJI, globální lídr trhu s civilními drony, představuje DJI Mini 2. Jde o druhou generaci kvadrokoptéry, která se díky hmotnosti stlačené pod 250 gramů vyhne nutné registraci (v řádu měsíců tato povinnost dopadne i na Českou republiku). Přestože jde o nejlehčí a nejlevnější letoun od DJI, na palubu se dostala bohatá sestava senzorů a technologií.

Evoluce a sofistikované palubní systémy

Prioritou pří vývoji dronu DJI Mini 2 byla bezpečnost. Díky pokročilému systému snímání obrazu a integrované GPS se zvládne vrátit na místo startu – ať už při ztrátě signálu, nebo když palubní computer na základě povětrnostní situace vypočítá, že v baterii dochází energie a je čas na cestu zpět.

Oproti první generaci je „Dvojka“ lepší ve všech směrech. V komunikaci ovladače s letounem došlo ke změně bezdrátové technologie z Wi-Fi na OcuSync 2.0. To je standard vytvořený přímo pro drony a znamená stabilnější připojení, vyšší přenosové rychlosti pro video, ale také zdvojnásobení maximálního dosahu na až 10 kilometrů (nutno však připomenout, že zákon pilotovi nakazuje nepouštět dron z dohledu). 

Maximální délka letu poskočila na skvělých 31 minut, rychlost ze 47 na 58 km/h, maximální letová výška na 4 km a odolnost proti větru z levelu 4 na level 5. Zcela novou dimenzi otevírá gimbalem stabilizovaná palubní kamera. Jedna věc je mezigenerační posun rozlišení videa z 2,7K na plnohodnotné 4K. Vývojáři však zdůrazňují, že stejným způsobem se zlepšila i obrazová kvalita. Líbit se bude i nová schopnost ukládat fotografie do formátu RAW, který umožní pokročilé úpravy.

Ani začátečník se nemusí bát

Skvělé jsou funkce, které zpřístupní létání dronem i naprostým začátečníkům. Obslužná mobilní aplikace DJI Fly (kompatibilní jak s iPhonem, tak iPadem) obsahuje funkci Flight Tutorial, která vysvětlí úplné základy práce s dronem. DJI Flight Simulator vás pro změnu naučí létat ve virtuálním prostředí. Výhody jsou jasné – havárie na displeji počítače nestojí ani korunu, přitom fyzika a reakce jsou zcela věrné, takže pak můžete s klidným svědomím přejít na skutečný dron. 

Applovská dokonalost a české ceny 

Na produktech značky DJI je vidět jistá inspirace kvalitami, které jsou typické pro Apple. Ať už jde o čistý design, nekompromisní funkčnost, nebo dokonalou spolehlivost. A není to jen dojem, vždyť DJI a Apple jsou partnery. Tato spolupráce také znamená dokonalou kompatibilitu s iPhony a iPady.

Hned po čtvrteční premiéře se novinka začíná prodávat i v Česku. Základní DJI Mini 2 s jednou baterií a dvojicí náhradních vrtulí stojí 12 999 Kč. Zkušenější letci si však u DJI zvykli na bohatší Fly More Combo. Za příplatek 4 000 korun dostanete tři baterie, tři páry náhradních vrtulí, 360° klec, která při letu ochrání rotující vrtule, nabíjecí hub, výkonnou nabíječku, praktický batoh a řadu dalších drobností.

.