Zavřít reklamu

Konverzace v rámci komunikační platformy Microsoft Teams bude již v dohledné době ještě bezpečnější. Microsoft totiž zavádí dlouho očekávané koncové šifrování. To je zatím dostupné pouze pro jeden druh hovorů, v budoucnu se ale rozšíří i na další druhy komunikace. Mimo to společnost DJI vydala svůj nový dron DJI FPV, vybavený řadou zajímavých funkcí a vysoce kvalitní kamerou. A v neposlední řadě bude v dnešním díle našeho pravidelného každodenního souhrnu řeč o automobilce Volvo. Ta se rozhodla následovat trend elektromobility, a v rámci tohoto rozhodnutí se zavázala k tomu, že již v roce 2030 bude její portfolio kompletně sestávat pouze z čistě elektrických vozů.

Koncové šifrování v Microsoft Teams

Společnost Microsoft tento týden oznámila, že svou komunikační platformu MS Teams konečně doplní o dlouho očekávanou funkci koncového šifrování. První verze “Teamsů” pro komerční zákazníky, obohacená o end-to-end šifrování, by měla spatřit světlo světa ještě v průběhu první poloviny letošního roku. Koncové šifrování bude (zatím) k dispozici pouze pro nenaplánované hovory “jeden na jednoho”. Microsoft s tímto druhem šifrování cílí zejména na případy, kdy prostřednictvím MS Teams dochází k předávání citlivých a důvěrných informací – například při konzultaci zaměstnance s pracovníkem IT oddělení. U tohoto schématu ale rozhodně nezůstane – Microsoft plánuje postupem času rozšířit funkci koncového šifrování také na naplánované hovory a na online schůzky. Co se konkurence Microsoftu týče, je koncové šifrování dostupné na platformě Zoom od loňského října, u platformy Slack se zatím stále ještě pouze plánuje.

Nový dron od DJI

Společnost DJI tento týden představila svůj nový FPV dron, a to prostřednictvím videa, na které jsme upozornili v jednom z našich předchozích článků. Nejnovější přírůstek do rodiny DJI dronů se může pochlubit maximální rychlostí až 140 km/h a zrychlením z nuly na sto za dvě vteřiny. Baterie o kapacitě 2000 mAh dokáže tomuto šikovnému stroji zajistit až dvacet minut letu, dron je dále vybavený kamerou se superširokoúhlým objektivem, která disponuje schopností záznamu videí až ve 4K při 60 FPS. Dron je opatřen také barevnými LED diodami a disponuje řadou skvělých funkcí. Dron DJI FPV Combo je k sehnání také u nás, a to za 35 990 korun. Nejnovější dron od společnosti DJI se může dále pochlubit dosahem přenosu o délce 10 kilometrů, funkcí detekce překážek nebo třeba stabilizací obrazu. Do dronu lze umístit microSD kartu s maximální kapacitou 256 GB, stroj váží necelých 800 gramů a kromě dronu samotného jsou součástí balení také FPV brýle a ovladač.

Volvo a přechod na elektrovozy

Švédská automobilka Volvo počátkem tohoto týdne oznámila, že má v plánu do roku 2030 kompletně přejít pouze na elektrovozy. V rámci tohoto přechodu se chce postupně zbavit dieselových, benzinových i hybridních variant, cílem tohoto jednání má být snížení celosvětových uhlíkových emisí. Zmíněná automobilka původně uváděla, že k roku 2025 by polovinu jejího portfolia měly tvořit elektronické vozy, silná poptávka po tomto typu automobilů ji ale podle slov jejích zástupců přinutila k výraznému urychlení tohoto procesu. Volvo se ve svých futuristických plánech rozhodně nedrží nijak zpět – jeho zástupci například také uvedli, že by prodej elektrovozů mohl v budoucnu probíhat výhradně online. Automobilka Volvo, která spadá pod čínský konglomerát Geely, představila svůj první plně elektrický automobil – XC40 Recharger – minulý rok.

Volvo Electric Car
Zdroj: Volvo
.