Zavřít reklamu

Společnost DJI se chystá letos v březnu uvést na trh nový dron – mělo by se jednat o historicky první FPV dron z její dílny s online přenosem. Zatímco na uvedení dronu jako takového si budeme muset ještě měsíc počkat, díky videu na serveru YouTube se na jeho rozbalování můžeme podívat již teď. Mezi další události konce minulého týdne patří výskyt několika her v online obchodě Microsoft Edge Store. Bohužel se jednalo o nelegální kopie her, zveřejněné zcela bez vědomí jejich tvůrce, a společnost Microsoft celou záležitost momentálně důkladně prošetřuje. Třetí novinkou dnešního souhrnu jsou chytré hodinky od Facebooku. Společnost Facebook má na tomto poli zcela vážné úmysly, a zmíněné chytré hodinky by se měly na trhu objevit již v průběhu příštího roku. V plánu je dokonce už i druhá generace, která by dokonce měla být vybavena vlastním operační systémem přímo od Facebooku.

Video s dosud nevydaný dronem od DJI

To, že se společnost DJI chystá vydat svůj vůbec první FPV (first-person-view) dron, již několik měsíců není žádným tajemstvím. Přestože dron ještě nedorazil na pulty obchodů, objevilo se nyní na internetu video, na němž je dron vybalován z krabice. O pohled na dron v akci nás sice autor videa ochudil, samotné vybalování je ale také poměrně zajímavé. Krabice s dronem je opatřena štítky, podle kterých se jedná o neprodejný předváděcí kus. Dron je podle všeho opatřen senzory pro detekci překážek, na jeho horní části se nachází hlavní kamera. Dálkový ovladač k dronu silně připomíná některé ovladače pro herní konzole, součástí balení jsou také DJI brýle V2 goggles, které jsou podle autora videa o poznání lehčí než verze z roku 2019 – po designové stránce ale tuto verzi hodně připomínají.

Nelegální kopie her v MS Edge Store

Nejrůznější rozšíření pro internetové prohlížeče se mezi uživateli těší velké oblibě. Díky těmto rozšířením je možné prohlížeč doplnit o různé zajímavé, zábavné nebo užitečné funkce. Ke stahování rozšíření pro webové prohlížeče slouží online obchody, jako je třeba Google Chrome Store nebo Microsoft Edge Store. Právě u druhého jmenovaného se ale koncem minulého týdne objevil problém s nelegálním softwarem. Uživatelé, kteří minulý týden procházeli nabídku rozšíření v online obchodě Microsoft Edge Store, si všimli hned několika velmi neobvyklých položek – jednalo se o hry Mario Kart 64, Super Mario Bros., Sonic the Hedgehog 2, Pac-Man, Tetris, Cut The Rope a Minecraft, které se do nabídky dostaly dosud nespecifikovaným způsobem. Microsoft byl na výskyt softwaru upozorněn a v současné chvíli je již vše v pořádku.

Chytré hodinky od Facebooku

Více či méně chytré hodinky nebo různé fitness náramky dnes najdete v nabídce řady různých technologických společností a v budoucnu by se mezi výrobce tohoto typu nositelné elektroniky mohla zařadit také společnost Facebook. Ta totiž podle nejnovějších zpráv v současné chvíli pracuje vlastních chytrých hodinkách, které by dokonce mohly spatřit světlo světa již v průběhu příštího roku. Chytré hodinky od Facebooku by měly disponovat mobilní konektivitou a pracovat tak nezávisle na smartphonu, a pochopitelně by měly být plně provázané se všemi službami od Facebooku, zejména s Messengerem. Facebook má dále v plánu propojit své chytré hodinky s různými fitness a zdravotními službami, na hodinkách s největší pravděpodobností poběží operační systém Android, ve hře je ale také vlastní operační systém přímo od Facebooku. Ten by se měl nicméně objevit až u druhé generace hodinek, jejíž vydání je naplánováno na roku 2023.

.