Zavřít reklamu

Ani se mi nechce věřit, že to bude již rok, co jsem si pořídil iPhone X. Ačkoli jsem ve své podstatě se vším spokojený, i tak mě lákalo si letošní modely vyzkoušet. Kromě iPhonu XR mě pochopitelně zaujal iPhone XS Max, jehož velký displej může vést k vyšší produktivitě a zároveň uspokojí náruživější hráče či příznivce Netflixu a podobných služeb. Ostatně i proto jsem neodmítl nabídku si nový Max na nějakou dobu vyzkoušet. Prozatím si netroufám prohlásit, zdali si ho nechám až do příštího podzimu či nikoli, ale první dojmy z telefonu už jsem po dvou dnech používání nabyl, a tak si je pojďme shrnout.

Pro mě, jakožto pro majitele iPhonu X, není nový Max nijak výraznou změnou. Design je v podstatě naprosto stejný – skleněná záda a lesklé hrany z nerezové oceli, které se přelévají v minimální rámečky obklopující displej s výřezem. Nicméně na horní a dolní hranu přibyly dva anténní pruhy, jež zároveň narušily symetrii výdechů pro reproduktor a mikrofon u Lightning portu. Z hlediska funkčnosti to ničemu nevadí, jelikož odstraněné zdířky byly falešné a sloužily skutečně jen k designovým účelům, ale uživatele s důrazem na detail jejich absence možná zamrzí. Každopádně jistou zajímavostí je, že XS Max má oproti menšímu XS na každé straně o jednu zdířku navíc.

Svým způsobem mě zaujal i výřez, který je i navzdory výrazně většímu displeji rozměrově naprosto totožný jako na menším modelu. Avšak i navzdory faktu, že v okolí výřezu je více místa, se do horního řádku nevrátil indikátor zobrazující zbývající kapacitu baterie v procentech – ikony jsou zkrátka větší a tudíž zabírají i více místa, což je vzhledem k vyššímu rozlišení displeje logické.

Spolu s výřezem neúprosně souvisí také Face ID, které by mělo být podle slov Applu ještě rychlejší. Ačkoli jsem se při porovnání s iPhonem X sebevíc snažil, rozdíl v rychlostech rozpoznání tváře jsem nezaznamenal. Možná je to dáno tím, že iPhone X za uplynulý rok můj obličej naskenoval tolikrát, že proces autentizace nepatrně urychlil a minimálně zpočátku se vyrovná letošní generaci. Možná naopak vylepšené Face ID není rychlejší, ale jen se zlepšila jeho spolehlivost ve specifických situacích. Každopádně podrobnější výsledky testů přineseme v samotné recenzi.

Alfou a omegou iPhonu XS Max je bezesporu displej. 6,5 palce je na smartphone skutečně vysoké číslo, na které je potřeba brát při koupi ohled. Nicméně Max je velikostně stejný jako 8 Plus (dokonce o necelý milimetr nižší a užší), a tak z hlediska rozměrů nejde o žádného nováčka. Naopak obří displej přináší spoustu benefitů. Ať už jde například o citelně větší klávesnici, na které je psaní bezesporu pohodlnější, příjemnější sledování videí na YouTube, funkci rozdělené obrazovky v některých systémových aplikací či možnost nastavit si zvětšené zobrazení ovládacích prvků, má Max oproti svému menšímu bratříčkovi co nabídnout. Naproti tomu trochu zamrzí absence landscape režimu na domovské obrazovce, který je známý z Pluskových modelů, možná se ale jeho přidání dočkáme s nadcházející aktualizací iOS.

Příjemně mě překvapil také fotoaparát. Ačkoli je na finální verdikty ještě brzy a konkrétní rozdíly ukáží až samotné fototesty, které chystáme, je zlepšení znatelné i po pár hodinách používání. Pochvalu si zaslouží především vylepšený režim portrét a překvapily mě i fotografie pořízené za horších světelných podmínek. Komplexní hodnocení připravujeme do samotné recenze, ale pár ukázek si můžete už nyní prohlédnout v galerii níže.

Znatelně rozdílná je i zvuková reprodukce. Reproduktory iPhonu XS Max jsou hlasitější, a to výrazně. Apple vylepšení označuje jako „širší podání sterea“, avšak laik poznamená, že Max zkrátka přehrává hudbu hlasitěji. Otázkou ovšem zůstává, zda je to krok správným směrem, protože mně osobně připadá zvuk z novinky o něco méně kvalitní, obzvláště pak basy nejsou tak výrazné, jako u iPhonu X. Tak či onak budeme v redakci zvukový projev ještě zkoumat.

Jak tedy závěrem iPhone XS Max po denním používání zhodnotit? Popravdě jen stěží. Avšak vůbec ne kvůli faktu, že jde teprve o první dojmy, ale zkrátka pro mě, jakožto pro majitele iPhonu X, přináší jen minimum inovací. Naproti tomu pro příznivce pluskových modelů je Max podle mého názoru naprosto ideální. Více podrobností, jako rychlost nabíjení, výdrž baterie, rychlosti bezdrátového připojení a další, připravujeme do samostatné recenze.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

    Ahoj všem kdo máte XS MAX,

    Všimli jste si, že aplikace FB, Mssenger a Whatsapp nejsou přizpůsobené displeji? Písmo/text v aplikacích je větší než v jiných nebo systému telefonu. Je to tím že nejsou přizpůsobené? Mám čekat na update? Nemyslím si že se mi to zda ?.. jelikož když chci nějakou fotku sharenout přes tyto aplikace a když se mi otevřou, tak se vše zobrazuje ve stejné velikosti… ale čistě v aplikaci když ji otevřu tak je to zvětšené…. :(

celý text

Čtěte více