Zavřít reklamu
iWant

iPhone XS a XR dokáží číst NFC šítky bez nutnosti spouštění aplikace

iWant

iPhone XS, XS Max iPhone XR, které společnost Apple představila v rámci včerejší Keynote, disponují – stejně jako pár předchozích generací jablečných smartphonů – NFC čtečkou. U letošních iPhonů ale Apple v tomto směru zavedl úplnou novinku: uživatelé už pro načtení NFC štítku nebudou muset spouštět příslušnou aplikaci. iPhone XS, stejně jako iPhone XR, je totiž schopný skenovat a načítat NFC štítky na pozadí, aniž by jeho majitel musel nejprve otevřít aplikaci.

Spuštění aplikace je podmínkou pro načtení NFC štítku u loňského iPhonu X a iPhonu 8. U nových modelů jejich majitelům postačí, aby telefon probudili a namířili na příslušný NFC štítek. Po tomto jednoduchém kroku dojde k automatickému zobrazení výzvy k otevření dané aplikace a přenosu informací z NFC štítků do telefonu. Nové iPhony jsou schopné tímto způsobem načíst NFC štítek pouze za podmínky, že je rozsvícený displej, odemčení telefonu ale podmínkou není. K takovémuto načtení NFC štítku nemůže dojít v případě, že je telefon čerstvě po rebootu, je přepnutý do režimu Letadlo, nebo probíhá platba prostřednictvím služby Apple Pay. Systém podporuje pouze NDEF štítka, zakončené URL, registrovanou v Apple’s Universal Link System. Přestože se na první pohled jedná o zanedbatelné vylepšení, které ale značně zvyšuje použitelnost a všestrannost nových iPhonů.

Apple včera představil iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max. iPhone XS přichází s lepší voděodolností a odolnějším sklem. Menší iPhone nese název XS Max, disponuje 6,5 palcovým displejem s rozlišením 2688 x 1242 pixelů, a stejně jako jeho větší sourozenec nabízí kromě jiného i vylepšený stereo zvuk. Oba nové iPhony jsou osazeny procesorem A12 Bionic. iPhone XS a iPhone XS Max také nově podporují režim DSDS (Dual SIM Dual Standby), verze s eSIM bude k dostání i v České republice, Dual-SIM model se bude prodávat v Číně.

Zdroj: iPhoneHacks